Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 6 min.
  • 30.9.2021

Ambilight - nenapodobiteľná technológia, ktorá rozžiarila aj našu redakciu

Ambilight - nenapodobiteľná technológia, ktorá rozžiarila aj našu redakciu
TECHBOX
Ambilight - nenapodobiteľná technológia, ktorá rozžiarila aj našu redakciu

V redakcii naplno používame špičkový televízor Philips OLED+, ktorý vidíte aj vy nielen v našich videách TECHTALKS. Prečo Philips? Lebo Ambilight! Technológia podsvietenia televízora je niečo, čo keď raz vyskúšate, už nebude cesty späť.

Špičkový televízor Philips OLED+ sme vám už viackrát ukázali, postupne odhaľujeme, prečo sme si vybrali do redakcie práve tento model. Nebudeme sa tváriť, kľúčovým pri výbere bol Ambilight, technológia podsvietenia, ktorú nikto doteraz nedokázal napodobniť a nenájdete ju nikde inde, len v televízoroch Philips.

Prvý model s podsvietením Ambilight sa dostal do predaja ešte v roku 2004. Podsvietené boli dve strany panela, pričom len za dva roky od uvedenia Philips predal 1 milión televízorov s technológiou Ambilight. Tá prispôsobuje podsvetenie televízora prehrávanému obsahu, čo má viacero výhod, nejde tak len o zaujímavý efekt na „ohúrenie“ návštevy.

Pozrite si

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

Za svoju existenciu technológia prešla mnohými inováciami a to, čo máme v redakcii TECHBOX práve v televízore Philips OLED+ je vrcholom toho, čo vám dnes môže práve Ambilight ponúknuť. Prvé, čo si všimnete je, že sú podsvietené všetky strany OLED panela, t.j. v tomto prípade ide o 4-stranný Ambilight.

Ambilight technológia využíva ingeligentné LED diódy, aby v reálnom čase dokázala na vašu stenu premietať farby z prehrávaného obsahu. Je jedno či sledujete YouTube videá, film na Netflixe či váš obľúbený koncert z Blu-ray disku či na vašej obľúbenej hudobnej stanici. Podsvietenie sa prispôsobuje tomu, čo sa deje na obrazovke. Ak k tomu pridáte takmer neviditeľný rám televízora, ako je v prípade Philips OLED+, máte pocit, akoby bol obraz väčší. Z našich 65-palcov máme zrazu kľudne takmer dvojnásobok.

LED diód sú na zadnej strane televízora desiatky, len tak je možné vytvoriť dokonalú ilúziu väčšieho obrazu na vašej stene. Ak ste sa niekedy pozerali na Philips televízor s technológiou Ambilight, určite nám dáte za pravdu, že ide o výnimočný zážitok, obraz sa doslova rozšíri do celej miestnosti. Žiara, ktorá sa okolo televízora vytvorí, vás jednoducho viac vtiahne do deja.

Pozrite si

Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5

Aby toho nebolo málo, k televízoru viete pripojiť aj iné zariadenia, ktoré v reálnom čase preberajú farby z prehrávaného obsahu, napríklad multi-room systémy Philips či dokonca žiarovky Philips Hue.

Aby ste si vždy vytvorili tú správnu atmosféru, priamo na diaľkovom ovládaní nájdete tlačidlo Ambilight. Mimochodom, je podsvietené! Po jeho stlačení sa dostanete do menu Ambilight s množstvom nastavení. Totiž, podsvietenie je už dnes tak inteligentné, že si môžete vybrať, ako si ho budete užívať najradšej.

Podsvietenie Ambilight sa dokáže prispôsobiť prehrávanému obsahu, no i tu si môžete vybrať, či má ísť o jasné farby, alebo režim vhodnejší pre šport, hry a na výber je aj režim štandard či prirodzený. My v redakcii máme radi to naj, preto jednoznačne najčastejšie používame režim Jasné, kedy je podsvietenie najžiarivejšie.

Lenže Ambilight si môžete nastaviť aj v režime podľa zvuku. Ak sledujete videoklipy alebo len počúvate cez televízor vaše obľúbené skladby (s Bowers & Wilkins ozvučením žiadna náhoda, naopak žiadúca vychytávka), podsvietenie sa prispôsobuje zvuku. Aj tu máte k dispozícii viacero režimov: Lumina, Rytmus a Retro. V našom prípade radi používame režim Rytmus, kedy sa podsvietenie mení najdynamickejšie.

Dobre, a čo statické podsvietenie? Áno, je možné. V režime Svetlo Lounge light si môžete vybrať jednu z predvolených farieb, alebo aj akúkoľvek vlastnú. Statické podsvietenie sa hodí, ak si s rodinou napríklad prezeráte fotografie a chcete si dopriať atmosféru, ktorá vám najviac pripomenie napríklad dovolenku – modrá? Môže byť. Horúca láva je tiež zaujímavá.

Aby toho nebolo málo, viete si zvoliť aj Ambilight podľa zástavy. Tá slovenská samozrejme nechýba. Ak sledujete športový zápas verte nám, že takéto podsvietenie vo farbách našej zástavy dodá sledovaniu výnimočnú atmosféru. Ak k tomu ešte vyhráme, radosť bude intenzívnejšia. A dokonca je možné Ambilight prispôsobiť podľa aplikácie vo vašom smartfóne.

Pozrite si

Toto dostanete vďaka systému Android TV v špičkovom televízore Philips OLED+

Možností ako si užiť výnimočné podsvietenie televízora je skutočne mnoho. Výhodou je i to, že vďaka Ambilight vás budú menej bolieť oči pri dlhšom sledovaní televízora. Jednoducho je zdravšie pozerať sa na rozptýlený obraz, ako na panel bez okolitého svetla.

Ak si chcete Ambilight prispôsobiť, možností je ešte viac. Viete dokonca samostatne regulovať jas na spodnej strane televízora, tiež celkový jas podsvietenia. Dokonca si môžete vďaka funkcii Ambisleep nastaviť, ako sa má správať Ambilight po prepnutí televízora do pohotovostného režimu. Kľudne sa váš televízor môže vypínať na štýl západu slnka, dokonca aj s hudobným doprovodom. Ambilight si tiež viete nastaviť aj podľa farby vašej steny, aby ste si ho vždy užili naplno.

Ak rozmýšľate o novom televízore, bolo by skvelé ak by to bol model s technológiou Ambilight. Philips 65OLED935/12, ktorý sme si do redakcie vybrali, túto výhodu ponúka a sme z toho nadšení. Tento model vyjde na 3 399 eur a obraz, aký tu aj vďaka Ambilight dostanete je zážitkom, ktorý si budete chcieť užívať denne.