Amazon predstavil 15“ centrálny displej pre vašu smart domácnosť

ZDROJ | Amazon

Rodina zariadení Echo od Amazonu začala s malými smart reproduktormi, dnes sa rozrastá o 15,6“ displej, ktorý si môžete zavesiť na stenu. Amazon Echo Show 15 vám ukáže rodinný kalendár, poznámky alebo počasie a prekvapí aj pomerne nízkou cenou.

Zariadenia Echo Show nie sú v portfóliu Amazonu žiadnou novinkou. Doteraz sa však jednalo o pomerne malé displeje s uhlopriečkou obrazovky 5, 8 alebo nanajvýš 10“, ktoré sa hodili skôr do kuchyne, na nočný stolík alebo do obývačky. Nový Echo Show 15 je tým, na čo fanúšikovia sveta „smarthome“ čakali roky – centrálnym displejom domácnosti.

ZDROJ | Amazon

Amazon Echo Show 15 si môžete zavesiť na stenu, alebo položiť na stojan vo vertikálnej i horizontálnej polohe. Hodiť sa tak bude aj do chodby, obývačky a ďalších spoločných priestorov, cez ktoré prechádza väčšina členov domácnosti. Obsah zobrazený na tomto displeji sa totiž môže týkať celej rodiny.

ZDROJ | Amazon

Na obrovskom smart displeji môžete vidieť najnovšie správy zo sveta, predpoveď počasia, rodinný kalendár, nákupný zoznam, pripomienky, ako aj widget „Čo jesť?“, ktorý vám ponúkne recepty zo stránok Allrecipes a Epicurious, ako aj ponuku jedál z neďalekých reštaurácií s donáškou.

ZDROJ | Amazon

Živým widgetom, ktoré si pre zobrazenie na displeji vyberiete vy, bude patriť iba polovica obrazovky. Na tej druhej bude fixne zobrazený domáci obsah, ktorý môžete vidieť aj na ostatných zariadeniach Echo Show. Vo výbave Echo Show 15 dokonca nebudú chýbať ani aplikácie ako Netflix, Amazon Prime Video či TikTok s podporou Full HD streamingu. Tu je ale ich využiteľnosť naozaj otázna.

ZDROJ | Amazon

Samozrejmosťou je špeciálna sekcia pre ovládanie všetkých smart zariadení a doplnkov v domácnosti, vrátane smart kamier a smart zvončekov. Kamera ale nechýba ani na samotnom Echo Show 15. Senzor s rozlíšením 5 Mpx tu bude slúžiť na rozpoznávanie tvárí a dentifikáciu členov domácnosti, aby im displej mohol zobraziť ich osobné kalendáre, pripomienky a poznámky.

Pozrite siGoogle Meet dokáže počas meetingu naživo prekladať hovorené slovo

Rozpoznávanie tvári bude možné vypnúť a kameru na prednej strane fyzicky zaslepiť. Amazon však používateľov ubezpečuje, že rozpoznávanie tvárí prebieha výhradne na zariadení a v rámci tejto funkcie Echo Show 15 neodosiela na vzdialené servery žiadne dáta. Odosielané sú iba vzorky hlasu, ktoré Amazon využíva na zlepšenie služby Alexa, tie však môžete zo svojho profilu kedykoľvek vymazať.

ZDROJ | Amazon

Mikrofóny dokáže novinka okrem počúvania hlasových povelov využívať aj na rozpoznávanie špecifických zvukov v domácnosti. Upozorniť vás tak bude môcť na zvuk zvončeka pri dverách, spustený alarm, plačúce dieťa alebo pípanie chladničky, ktorú ste pri odchode zabudli zatvoriť. Podobnú funkciu ponúka Apple vo svojom operačnom systéme iOS a Google v operačnom systéme Android prostredníctvom aplikácie Live Transcribe.

Pozrite siAkú výdrž má iPhone 13 Pro Max? Nestačili sme sa diviť!

Amazon Echo Show 15 dorazí do predaja neskôr v tomto roku s cenou od 250 dolárov. Oproti doterajším zariadeniam z rodiny Echo ide o niečo drahší smart gadget, no v porovnaní s doteraz dostupnými centrálnymi obrazovkami pre smart domácnosti však ide o pravdepodobne najlacnejšie riešenie na trhu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku