Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Amazon chce s novými Echo zariadeniami ovládnuť každý kút našich domácnosti

Amazon chce s novými Echo zariadeniami ovládnuť každý kút našich domácnosti
Zdroj | Amazon
Stanislav Vinc
Amazon chce s novými Echo zariadeniami ovládnuť každý kút našich domácnosti
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Za posledné roky musí byť už každému jasné, ktorú technologickú oblasť chce Amazon ovládnuť. Ak myslíte na inteligentnú domácnosť, máte pravdu. Amazon predstavil niekoľko nových zariadení značky Echo, ktoré obsahujú hlasovú asistentku Alexa.

Prvou novinkou je reproduktor Echo 2, ktorý bude priamo konkurovať reproduktorom Google Home a Apple HomePod. Konkurenčné reproduktory si získavali priazeň krajším dizajnom a lepším podaním zvuku, preto Amazon v novej verzii vylepšuje zvuk a pridáva aj certifikáciu Dolby Audio. Vylepšené boli aj mikrofóny, ktoré po novom rozpoznávajú hlas lepšie aj z väčšej vzdialenosti. Nový Amazon Echo stojí v európskych Amazonoch 99,99 eur a dostupný bude 31. októbra.

Zdroj | Amazon
Pozrite si

Amazon Echo Show – prvý asistent od Amazonu s displejom

Klasické Echo dostane ešte jednu verziu s názvom Echo Plus, ktorá ku všetkým funkciám pridáva hub pre smart zariadenia. Ak teda budete vlastniť Echo Plus, nebudete musieť používať prepájacie brány k jednotlivým smart zariadeniam ako sú napríklad žiarovky Philips Hue. Práve jednu takúto žiarovku dostanete v balení spolu s Echo Plus za 149,99 eur s rovnakým dátumom dostupnosti, ako Echo 2.

Vizuálne najzaujímavejším predstaveným zariadením je Echo Spot. Táto malá sympatická gulička robí v podstate to isté, ako ostatné Echo produkty, no pridáva k tomu 2,5-palcový okrúhly displej a prednú kameru, ktorá dokáže rozpoznávať členov rodiny a slúžiť môže aj na videohovory.

Pozrite si

Amazon Echo Look – Alexa už zhodnotí, čo nosíte

Echo Spot môžete mať na stolíku pri posteli a využívať jeho funkciu budíka, ktorý po zobudení zobrazí najnovšie správy zo sveta či počasie, alebo ho môžete umiestniť do kuchyne, kde môže slúžiť ako pomocník pri varení s hlasovo ovládaným časovačom. Tento domáci asistent sa na európskych Amazonoch ešte neobjavil, no ak bude Amazon používať kurz „1 euro = 1 dolár“ ako doteraz, môžeme čakať cenu 129,99 eur.

Zdroj | Amazon

Trochu menej očakávaným zariadením je Echo Connect. Ide o krabičku, ktorá sa prepája s pevnou linkou za účelom vytáčania hovorov hlasom. Amazon týmto cieli na imobilných či starších ľudí, ktorí by mohli v prípade núdze zavolať pomoc na diaľku. Na európskom trhu má byť Echo Connect v predaji až začiatkom budúceho roka.

Pozrite si

Amazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Zdroj | Amazon

Poslednou novinkou sú tlačidlá Echo Buttons. Ide o prvé z radu zariadení, ktorými chce Amazon rozšíriť schopnosti zariadení Echo. Tieto svietiace farebné tlačidlá budú slúžiť hlavne na hranie hier v štýle vedomostných súťaží. Amazon bude Echo Buttons predávať vo dvojici za približne 20 eur. Zatiaľ ale nevieme, či sa objavia aj na európskom trhu.

Zdroj | Amazon
Zdroj