Reklama

Amazfit predstavil nové smart hodinky. Bodujú systémom Zepp OS

Zdroj | Amazfit
Michal Sobek
Zdroj | Amazfit
Zdroj | Amazfit

Ak hľadáte lacnejšie smart hodinky, ktoré sa svojimi funkciami vyrovnajú aj tým najlepším, tak potom zbystrite. Spoločnosť Amazfit, ktorá už dlhé roky spolupracuje so Xiaomi, predstavila tri nové modely smart hodiniek.

Pozrite si

Poznáte všetky smart hodinky Apple Watch? Otestujte sa v našom kvíze

Amazfit GTR 3

Základný model má hliníkovú konštrukciu, ktorú kombinuje so silikónovým remienkom. Ten má klasickú šírku 22 mm, takže nie je problém si ho vymeniť za vlastný.

Hodinky ponúkajú AMOLED displej s veľkosťou 1,39-palca. Poteší maximálny jas na úrovni 1 000 nitov. Novinka príde na trh v dvoch farebných prevedeniach.

Zdroj | Amazfit

Výrobca deklaruje výdrž až 21 dní pri bežnom používaní. Samozrejme, všetko závisí od štýlu používania. Najväčším „žrútom“ energie môže byť Always On displej alebo GPS.

Amazfit GTR 3 podporujú až 150 športových aktivít, vodeodolnosť 5 ATM a tradičné senzory na meranie tepu a saturácie kyslíka v krvi.

Amazfit GTR 3 Pro

Toto je z trojice najvybavenejší model, preto ten prívlastok Pro. Hliníkovú konštrukciu so silikónovým remienkom zdieľa s lacnejším modelom. Tu však bude k dispozícii model aj s koženým remienkom, ktorý sa hodí aj k obleku alebo košeli.

Trochu narástol displej, a to na 1,45-palca, pričom veľkosť tela je rovnaká ako pri základnom modeli GTR 3. Výrobca to dosiahol zúžením rámčekov okolo displeja.

Zdroj | Amazfit

Ako jediné z trojice majú hodinky vstavaný mikrofón a reproduktor, takže sa dajú používať aj na telefonovanie. Novinkou je aj podpora hlasového asistenta Alexa. Tú podporujú aj zvyšne dva modely.

Amazfit GTR 3 Pro vynikajú aj vstavaným úložiskom pre hudbu. To má kapacitu 2,3 GB a hodinky poslúžia aj ako mp3 prehrávač. Nové funkcie ubrali hodinkám na výdrži. Výrobca uvádza aj tak stále slušných 12 dní ja jedno nabitie.

Amazfit GTS 3

Tento model skôr cieli na športovo zameraných ľudí, pretože ponúka hranatý dizajn. Mnohí ľudia by si ho ľahko mohli spliesť s Apple Watch, pretože inšpirácia je tu zrejmá.

Smart hodinky ponúkajú opäť hliníkovú konštrukciu a až 1,75-palcový AMOLED displej. Na čítanie prijatých notifikácií je obdĺžnikový displej lepší a zmestí sa naň viac textu.

Zdroj | Amazfit

Amazfit GTS 3 budú dostupné až v troch farebných verziách, v čiernej, ružovej a bielej farbe. Výdrž deklarovaná výrobcom je 12 dní pri štandardnom používaní.

Všetky hodinky bežia na novom operačnom systéme Zepp OS. Jeho najväčšou novinkou je podpora aplikácií tretích strán. Systém bude fungovať plynulejšie a pribudli aj nové animácie.

Smart hodinky sa môžu ovládať aj otočnou korunkou, ktorú poznáme práve z Apple Watch. Nechýba ani príjemná vibračná odozva.

Cena a dostupnosť

Trojica nových smart hodiniek Amazfit je aktuálne dostupná iba v USA, Veľkej Británii, Taliansku, Španielsku, Francúzsku a domovskej Číne. V najbližších mesiacoch prídu aj do ďalších krajín, vrátane Slovenska.

Ceny hodiniek sú viac než priaznivé. Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3 stoja zhodne 150 eur. Model Amazfit GTR 3 Pro má o čosi vyššiu cenu 200 eur.

Pozrite si

Ako znížiť objem elektro odpadu? Vymyslieť vo vode rozpustné smart hodinky!

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.