Reklama

Amazfit na IFA predstavil nástupcu GTR aj GTS série. Nezabudol ani na model Mini

Michal Sobek, Tomáš Šmidák

Podujatie IFA 2022 obohatila spoločnosť Amazfit rovno o trojicu nových smart hodiniek, teda nové generácie populárnych modelov. Majú jemne pozmenený dizajn a priaznivé cenovky.

Začnime modelom Amazfit GTR 4. Ten je verný svojmu okrúhlemu dizajnu a v novej generácii pribudli aj ostro rezané hrany, vďaka čomu hodinky pôsobia oveľa prémiovejšie. Ochranné sklíčko je mierne vypuklé a nebude ho mechanicky chrániť luneta.

Nechýba certifikácia 5 ATM, ale tá je dostupná pri všetkých troch modeloch. Na boku sa nachádzajú dve fyzické tlačidlá, pričom to vrchné slúži ako otočná korunka v systéme Zepp OS 2.0. Telo s priemerom 46 mm a hrúbkou 10,6 mm ukrýva 1,43-palcový AMOLED displej s rozlíšením 466 x 466 pixelov s jemnosťou 326 ppi.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vďaka zabudovanému reproduktoru a mikrofónu je možné vziať hovor priamo zo zápästia alebo vyvolať hlasovú asistentku Alexa. Smart hodinky majú integrovaný GPS modul a dokážu merať viac ako 150 športových aktivít, pričom 8 z toho dokážu rozpoznať aj automaticky. Dokonca je možné prepojenie so službami ako Strava alebo Adidas Running.

Na spodnej strane sú senzory BioTracker 4.0 a výrobca deklaruje, že sú až o 33 % presnejšie ako pri predošlej generácii. Dokážu tak zmerať tep, okysličenie krvi, stres, spánok aj špeciálnu metriku PAI. Výdrž zabezpečuje batéria s kapacitou 475 mAh. Podľa Amazfitu by to malo stačiť na 14 dní bežného používania alebo na týždeň náročnejšieho využitia.

Model Amazfit GTS 4 sa mierne podobá na Apple Watch, najmä kvôli obdĺžnikovému dizajnu. Telo má vyrobené z hliníka a na pravej strane otočnú korunku. Aj hmotnosť len 27 gramov je veľmi príjemná. Dominantou je 1,75-palcový AMOLED panel s rozlíšením 390 x 450 pixelov.

Taktiež je tu prítomný GPS modul a vyše 150 športových aktivít s automatickým rozpoznaním ôsmich z nich. Aj tieto hodinky obsahujú BioTracker 4.0 so všetkými jeho výhodami a meraním metriky PAI.

Batéria s kapacitou 300 mAh by mala zabezpečiť 8 dní bežnej záťaže alebo 4 dni náročného používania. Novinkou je podpora hlasových hovorov, takže hodinky majú vstavaný mikrofón aj reproduktor. Celé prostredie beží na operačnom systéme Zepp OS 2.0.

Najmenším zástupcom sú smart hodinky Amazfit GTS 4 Mini. Tie sú vyrobené kombináciou hliníka a plastu, ale už neobsahujú rotačnú korunku pre lepšiu orientáciu v operačnom systéme Zepp OS 2.0. Napriek menšiemu telu tu stále nájdeme pomerne veľký 1,65-palcový AMOLED panel s rozlíšením 384 x 336 pixelov.

Tu sa však nachádza ešte starší BioTracker 3.0. Nezabudlo sa však na GPS modul ani na podporu 120 športových režimov. Zvládnu taktiež kontinuálne meranie všetkých zdravotných funkcií. Batéria má kapacitu 270 mAh a podľa výrobcu hodinky zvládnu 15 bežných dní alebo 8 náročných.

Ceny sú nasledovné: modely Amazfit GTR 4 a GTS 4 sa budú predávať zhodne za 199,99 eur a model GTS 4 Mini vyjde na 99,99 eur. Dostupné sú od včera, 2. septembra 2022, a to vo viacerých farbách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.