Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aký je inovatívny i-Cockpit v Peugeot 308?

Aký je inovatívny i-Cockpit v Peugeot 308?
TECHBOX
Aký je inovatívny i-Cockpit v Peugeot 308?

Ak si kúpite nové auto, nestačí aby dobre vyzeralo. Nový Peugeot 308 je ukážkou toho, ako má vyzerať moderný hatchback, z ktorého doslova srší športový charakter. Aký je však vnútri? Bude si vás hýčkať aj technológiami na palube? Pozreli sme sa na najväčšie výhody inovatívneho PEUGEOT i-Cockpit s unikátnymi virtuálnymi ovládačmi i-toggles.

Ešte skôr, ako v našom najnovšom videu nazriete do vnútra novej 308-čky, nemôžeme opomenúť úspech tohto modelu medzi odbornou verejnosťou. Nový Peugeot 308 totiž získal viacero medzinárodných ocenení vrátane RED DOT AWARD 2022 za svoj dizajn. Niet sa čomu čudovať, tento hatchback vyzerá nádherne nech sa naň pozriete z akéhokoľvek uhla. Obrovským úspechom je však titul Auto roka 20222 na Slovensku!

Peugeot 308 získal najviac bodov 15-člennej poroty spomedzi 7 finalistov! Mimochodom je to už 5-te prvenstvo modelu Peugeot v ankete počas jej 26 ročnej histórie. Páči sa aj vám?

Pozrite si

Autom roka sa stal Peugeot 308, vďaka technológiám a bezpečnostným systémom

PEUGEOT i-Cockpit

Ak si sadnete do novinky Peugeot 308 ohúri vás kvalitou materiálov, ale aj dizajnom, ktorý akoby prišiel z budúcnosti. Nadšení však budete z novej generácie systému Peugeot i-Cockpit orientovaného na vodiča s úplne novým digitálnym rozhraním. Dominuje mu obrovský 10-palcový dotykový displej s virtuálnymi ovládačmi i-toggles, no neprehliadnete ani veľký 3D i-Cockpit displej pred vami.

Absolútne si však zamilujete hlavný 10-palcový dotykový displej nového systému Peugeot i-Cockpit. Rozhranie prešlo kompletnou zmenou, nezostal tu doslova kameň na kameni. Rozhodne oceníte prehľadnosť infotainmentu, ako aj rýchle reakcie na váš dotyk. Ovládanie pritom pripomína rozhranie smartfónu či tabletu, budete tu ako doma.

i-Connect Advanced

Aké by to bolo, keby takýto moderný systém nebol online. O to, aby bol systém neustále aktuálny sa postará „over-the-air“ aktualizácia. Jendoducho, ak je k dispozícii nový softvér pre váš Peugeot 308, vys a o tom dozviete priamo na displeji infotainmentu a môžete spustiť aktualizáciu. V prípade i-Cockpit Advanced máte aktualizované aj samotné mapové podklady vrátane dopravných informácií. Spolupráca s TomTom je jednoducho výhodou.

A to nie je všetko, ak by ste predsalen chceli mapy z vášho smartfónu, dostanete ich na veľký displej vďaka podpore bezdrôtového Android Auto či Apple CarPlay. Tu môžete mať nielen mapové aplikácie, ale všetky, čo máte radi, vrátane napríklad podcastových aplikácií. K dispozícii je dokonca aj funkcia na zdieľanie aplikácií z vášho smartfónu Mirror screen.

Pozrite si

5 TOP TECH vychytávok Peugeot 308

Ovládače i-toogles

Absolútnou vychytávkou inovatívneho systému Peugeot sú tzv. virtuálne ovládače i-toogles, ktoré nájdete pod hlavným displejom. Toto je priatelia inovácia, ktorú vo svojom aute budete chcieť! Dotyková plocha pod displejom vám umožní ovládať vybrané funkcie infotainmentu, ktoré máte takto kedykoľvek na dosah. Nastavenie je jednoduché, stačí troma prstami klepnúť po displeji a ihneď vidíte tlačidlá a funkcie, ktoré si môžete nastaviť na panel virtuálnych ovládačov.

MyPeugeot aplikácia

Ako sa na moderné auto patrí, aj vybrané informácie si môžete zobraziť cez bezplatnú aplikáciu MyPeugeot, ktorú si viete bezplatne stiahnuť do vášho smartfónu. Jej spárovanie s vaším Peugeotom je jednoduché, budete potrebovať VIN číslo auta. Proces trvá len niekoľko minút, v aplikácii pirtom vidíte napríklad kde sa váš Peugeot nachádza.

Peugeot 308 je príjemným prekvapením. Inovácie vidieť nielen zvonku, ale i zvnútra, kde oceníte všetky výhody nového systému Peugeot i-Cockpit vrátane ovládania pomocou virtuálnych ovládačov, na čo si radi a rýchlo zvyknete. Technologicky patrí novinka na špičku, pozrite si všetky spomenuté vychytávky aj v našom videu.

Poteší vás aj cena nového Peugeot 308, skúste si ho nakonfigurovať na stránkach Peugeot.