Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Akú výdrž má iPhone 13 Pro Max? Nestačili sme sa diviť!

Akú výdrž má iPhone 13 Pro Max? Nestačili sme sa diviť!
Richard Pliešovský
Akú výdrž má iPhone 13 Pro Max? Nestačili sme sa diviť!

Pokračujeme v testovaní zaujímavých funkcií v najnovšom iPhone 13 Pro Max. Včera sme si ukázali jeho silné stránky pri snímaní makrozáberov. Dnes sa pozrieme na jeho batériu. Akú má v skutočnosti výdrž? Verte či nie, ostali sme zaskočení.

I keď sa na prvý pohľad zdá, že nové iPhony série 13 neprinášajú nič nové, nie je to tak. Zdanie klame, pretože to podstatné, ako to už býva, sa ukrýva vo vnútri a nie na povrchu. Novinkám sme sa venovali napríklad v článku 6 rozdielov medzi Apple iPhone 13 a iPhone 12, oplatí sa investícia?

Už tam sme si všimli, že iPhone 13 ponúka lepšiu výdrž v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Model iPhone 13 Pro Max má priniesť až 2,5 hodín naviac. Je to ale pravda? Zo skúseností vieme, že technologické spoločnosti prikrášľujú výdrž na jedno nabitie tak často, ako automobilky priemernú spotrebu.

Pozrite si

Nová séria iPhone 13 je tu, prináša nálož vylepšení v rovnakom dizajne

Novinky sa predávajú od piatku 24. septembra a odvtedy už prebehlo niekoľko testov batérií. My sme vyskúšali, koľko vydrží smartfón pri pozeraní filmov z YouTube, alebo napríklad z Netflixu. Koľko hodín vám dokáže spríjemniť? Zvládli by ste si pozerať vaše obľúbené tituly počas letu na dovolenku, či nepodaj za veľkú mláku?

Pripravili sme si film a zapli časomieru. Prvé prekvapenie bolo za hodinu, keď sme skontrolovali koľko ubudlo z kapacity batérie. Neubudlo. Svietilo tam 100 %. Je to možné? Prvé percento zmizlo až po 68 minútach, 94 % kapacity sme mali po troch hodinách streamovania. V tom čase nám už pomaly končil druhý film a iPhone sa ešte ani poriadne nerozbehol.

100%
90% 2 hodiny, 40 minút
80% 3 hodiny, 50 minút
70% 7 hodín
60% 9 hodín, 45 minút
50% 11 hodín, 20 minút
40% 13 hodín, 30 minút
30% 15 hodín, 40
20% 18 hodín, 15 minút
10% 20 hodín, 40 minút
0% 23 hodín

Batériu sme v novom iPhone 13 Pro Max úplne vybili až po neuveriteľných 23 hodinách pozerania videa! Za ten čas by ste doleteli nielenže do USA, ale zrejme kdekoľvek na svete. Apple tak v novom iPhone dokázal, že ponúka nevídanú výdrž, ktorá dokazuje, že ide o rekordéra a naozaj má najlepšiu výdrž zo všetkých bežných smartfónov na svete.

Pripomíname, že na výdrž batérie má veľký vplyv niekoľko faktorov. V prvom rade ide o jas displeja. Ak pozeráte film počas hlbokej noci, určite si nevypeckujete jas na 1 000 nitov, ako to urobíte počas slnečného letného dňa, keď sedíte niekde na terase. Vplyv na spotrebu má aj to, či pozeráte video uložené v pamäti smartfónu, alebo ho streamujete. Samozrejme, tiež je rozdiel, v akom rozlíšení ho pozeráte, ako hlasno máte pustené reproduktory, alebo či počúvate zvuk na slúchadlách. Rozdiel je aj v prípade streamovania cez Wi-Fi, alebo cez mobilné dáta. Výkon batérie tiež klesá časom, keď klesá jej „zdravie“.

Pozrite si

Koľko stojí Apple iPhone 13 u slovenských operátorov?

Naše namerané hodnoty berte preto len ako orientačné. Dodávame, že sme mali vypnuté mobilné dáta aj lokalizačné služby. Jas bol nastavený zhruba na 55 %, zvuk išiel do slúchadiel cez Bluetooth. Streamovalo sa cez Wi-Fi z YouTube a Netflixu, väčšinu času v 4K rozlíšení.

Za zapožičanie smartfónu ďakujeme operátorovi Slovak Telekom.