Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AKTUÁLNE: Orange opäť zdražuje, ako sa to dotkne vášho paušálu?

AKTUÁLNE: Orange opäť zdražuje, ako sa to dotkne vášho paušálu?
Zdroj | Paul Hanaoka
Stanislav Vinc
AKTUÁLNE: Orange opäť zdražuje, ako sa to dotkne vášho paušálu?
Zdroj | Paul Hanaoka
Zdroj | Paul Hanaoka

Orange už druhýkrát tento rok upravuje cenník svojich služieb. Po februárovom zdražovaní prichádza ďalšie, ktoré sa opäť dotkne väčšiny mobilných paušálov, programov fixného internetu a televízie a to až o 1-3 eurá mesačne. Zároveň však zvyšuje objemy dát a prístupové rýchlosti.

Orange od 18. augusta 2022 upraví ceny väčšiny mobilných paušálov, programov fixného internetu a televízie, a to o 1-3 eurá mesačne. Za opätovným zvyšovaním cien stojí podľa slov operátora pokračujúci nárast prevádzkových nákladov v podobe rastúcich cien energií a inflácie, pričom pod niektoré zmeny sa mali podpísať aj regulačné rozhodnutia.

„Čelíme najprudšiemu a najzásadnejšiemu rastu vstupných nákladov v histórii našej firmy. Nárast ceny energií, inflácia, ale aj regulačný tlak nás nútia pristúpiť od 18. augusta k zmenám v našom cenníku. Ide o vonkajšie faktory, ktoré, žiaľ, nedokážeme ovplyvniť. Napríklad celá naša sieť, jej technologické zariadenia, základňové stanice a dátové centrá, tie všetky pracujú nepretržite. Cena elektrickej energie však stúpla tak výrazne, že ak chceme pre zákazníkov zachovať doterajšiu kvalitu pevnej a mobilnej siete a všetkých služieb, ktoré vďaka nim poskytujeme, nereflektovať tento bezprecedentný nárast nákladov v cene našich služieb jednoducho ďalej nie je možné. Navyše, máme vysoké ambície v oblasti inovácií a pred sebou veľké množstvo výziev, ktoré sa týkajú ďalšej modernizácie a zvyšovania kvality a bezpečnosti siete, tieto sa bez ďalších veľkých investícií nedajú realizovať,“ povedal Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Novinky v paušáloch Go Safe

Ceny paušálov Go Safe predstavených začiatkom tohto roka sa od 18. augusta 2022 zvýšia o 2-3 eurá. Orange však zároveň zavádza do praxe tzv. Digitálnu odmenu, ktorou si je využitím elektronickej faktúry v kombinácii s digitálnou platbou možné faktúru spätne znížiť o 1 euro.

Zmenou prechádza aj cenník volaní. V paušáloch s nonstop volaniami budú po novom volania zo Slovenska do krajín Zóny 1 (EÚ) spoplatnené sumou 0,03 eura za minútu. V najnižších paušáloch, ktoré neobsahujú nekonečné volania v rámci Slovenska, sa cena hovoru mení z 10 centov na 12 centov za minútu. Upravené paušály Go Safe už nebudú obsahovať Nonstop dátové balíky.

Súčasťou týchto paušálov sa naopak stáva vyšší objem voľných dát, pričom niektoré z nich ponúknu aj vyššie rýchlosti po ich prečerpaní. Ako príklad Orange uvádza paušál Go Safe Extra, ktorý bude namiesto doterajších 15 GB obsahovať po novom 18 GB voľných dát, pričom ich prenosová rýchlosť po ich prečerpaní sa zvýši zo súčasných 128 kb/s na 1 Mb/s.

Pozrite si

Orange rozdáva 25 GB dát! Ako si ich viete aktivovať?

Zmeny sa dotknú aj paušálu Go Yoxo, ktorého názov sa mení na Go Safe Yoxo. Tento paušál zdražie o dve eurá, čo Orange vykompenzuje viac ako strojnásobením objemu jeho dát z pôvodných 5 GB na 17 GB mesačne. Orange doň zahrnie aj neobmedzené pripojenie po ich prečerpaní a to rýchlosťou 128 kb/s. K paušálu si po novom bude taktiež možné aktivovať aj službu Online ochrana.

Z ponuky mobilných paušálov Orange odstráni paušál Go Safe Data Premium. Ak ste tento paušál využívali, váš paušál bude presmerovaný na paušál Go Safe Extra, ku ktorému za rovnakú cenu navyše dostanete aj neobmedzené volania v rámci Slovenskej republiky.

Nižšie už nájdete prehľad zmien v mobilných paušáloch. Ceny v tabuľke nižšie sú uvádzané už aj so spomínanou Digitálnou odmenou.

Zdroj | Orange Slovensko

Všetky informácie o aktuálnych zmenách v paušáloch nájdete na stránke orange.sk/uprava.

Nové dátové balíky

Orange spolu so zmenou cenníka zároveň ukončuje predaj Nonstop dátových balíkov ako doplnkovej platenej služby. Od 18. augusta 2022 ich nahradí novými dátovými balíkmi. Zrušené budú aj Nonstop dátové balíky, ktoré sú automatickou súčasťou Go Safe paušálov. Dôvodom tohto kroku je rozhodnutie európskych regulačných orgánov, podľa ktorých Nonstop dátové balíky nie sú v súlade s princípmi sieťovej neutrality v EÚ.

Ak ste Nonstop dátové balíky využívali, Orange vám ich nahradí niektorým z nových dátových balíkov za nezmenenú cenu. Výhodou nových dátových balíkov je, že dáta v nich obsiahnuté je možné využívať na surfovanie kdekoľvek a teda nielen na stanovený účel, ako tomu bolo doteraz.

Zdroj | Orange Slovensko