Reklama

AKO zakázať automatické prehrávanie videí na Macu

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Automatické prehrávanie videa je fajn vec, ale len vtedy, ak to video chcete naozaj pozerať. Ak ho vidieť nechcete a navyše ste na mobilných dátach, ide o otravnú vec, ktorá zbytočne míňa váš mesačný limit.

Dnes je nepekným zvykom mnohých webstránok spustenie prehrávania videí, o ktoré z drvivej väčšiny nemáte záujem. Ak sa chcete obťažovania zbaviť raz a navždy, čítajte ďalej.

Nastavenie je veľmi jednoduché. Otvoríte si prehliadač Safari a nájdete stránku, ktorá vás otravuje vizuálnym smogom. Keď sa načíta, kliknete na hornú lištu s menu na Safari > Nastavenia pre túto webovú stránku…

V ďalšom okne sa objaví nová ponuka, kde si môžete zvoliť čo sa má stať pri návšteve tejto webstránky. Okrem iného je tam možnosť Autoprehrávanie. Práve tá slúži na to, aby ste mohli zakázať automatické spúšťanie médií.

Pozrite si

Ako vylepšiť zabudnutý Touch Bar na MacBooku Pro?

Kliknete na ňu a objaví sa vám možnosť voľby.

Zvolíte poslednú možnosť Nič neprehrávať automaticky.

Napokon stránku aktualizujete a zmena sa uloží.

Takto ľahko zakážete prehrávať audio a video obsah, alebo akékoľvek automatické spúšťanie. Má to len dve nevýhody. Nastaviť si to musíte pre každú webstránku zvlášť a funguje to len pre prístup zo Safari prehliadača.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách a funkciách v systéme macOS nájdete v našej sérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.