Reklama

Ako vylepšiť zabudnutý Touch Bar na MacBooku Pro?

Stanislav Vinc

Povedzme si úprimne Touch Bar nepatrí medzi najpraktickejšie inovácie od Apple. Ak si však potrebujete kúpiť výkonnejší MacBook Pro, bez Touch Baru to nepôjde. Keď už ho teda tak či onak máte, je dobré vedieť ho využiť na maximum.

Pred posledným väčším redizajnom MacBooku Pro sa o Touch Bare hovorilo ako o veľmi zaujímavej a očakávanej novinke, ktorá môže zmeniť spôsob, akým interagujeme s operačným systémom. Realita je však taká, že Touch Bar podporuje iba hŕstka aplikácií a aj to takým spôsobom, že je často jednoduchšie použiť klávesové skratky alebo samotnú myš či touchpad.

Zdroj | Microsoft

Touch Bar si do istej miery môžete prispôsobiť aj v systémových nastaveniach. Tým však ovplyvníte len jeho zobrazovanie a rozmiestnenie určitých tlačidiel. Našťastie, Apple Touch Bar neuzamklo a umožnilo vývojárom robiť si s ním, čo sa im za chce. Aj vďaka tomu si dnes do MacBooku môžete stiahnuť šikovný program BetterTouchTool, ktorý vám umožní premeniť Touch Bar na nepoznanie.

Zdroj | GoldenChaos

Aplikácia BetterTouchTool neslúži iba na úpravu Touch Baru, ale ako už napovedá aj jej názov, na úpravu všetkých vstupných zariadení – od trackpadu, cez myš až po klávesnicu a Siri. Aj preto ide o platenú aplikáciu, na ktorú si po skončení 45-dňovej skúšobnej doby budete musieť zakúpiť licenciu minimálne za 7,50 dolárov.

Ako teda BetterTouchTool funguje? V podstate ako rozšírenie nastavení, kde je len na vás, aké tlačidlá si do Touch Baru pridáte, akú budú mať farbu, veľkosť, vzájomné medzery či dokonca haptickú odozvu. Ak nemáte chuť hrať sa s takýmito nastaveniami, BetterTouchTool možno nie je úplne pre vás.

Pozrite si

Ako vyreklamovať problémovú klávesnicu na MacBooku?

V komunitnom fóre aplikácie však nájdete množstvo predpripravených konfigurácií, ktoré si môžete do BetterTouchTool naimportovať a následne už iba upraviť podľa vašich predstáv. Medzi tie najpopulárnejšie patria GoldenChaos-BTT alebo AquaTouch, ktoré vám do Touch Baru pridajú kalendár, pripomienky, správy zo Slacku či Mailu alebo aj počasie, čas a dátum.

Komunitné konfigurácie nie sú overené vývojárom aplikácie BetterTouchTool a pre svoje fungovanie využívajú rôzne pokročilé skripty. Pred ich sťahovaním si teda overte dôveryhodnosť vývojára, aby ste sa vyhli sťahovaniu škodlivého softvéru.

Vďaka BetterTouchTool a takýmto konfiguráciám môžete dostať Touch Bar do podoby, v akej sme ho chceli vidieť ešte pred predstavením samotného MacBooku Pro s Touch Barom. Ak už Touch Bar neplánuje vylepšiť Apple, postará sa sa o to aspoň komunita nadšencov, ktorá to urobí (aj) zadarmo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.