Ako si vedie nový iPad Pro v zahraničných testoch?

ZDROJ | Apple

iPady neboli nikdy takým fenoménom ako iPhony, čo je celkom pochopiteľné. Napriek tomu si iPady veľmi dobre vedú v celkových predajoch tabletov. Otázkou je, či sa budú rovnako dobre predávať aj tieto profesionálne mašinky.

Najnovšia tabletová novinka od Applu, ktorú firma predstavila na konci októbra priniesla niekoľko prvenstiev. Prvý iPad s technológiou Face ID, prvý s USB-C portom namiesto Lightningu, ale aj prvý, ktorý v najvyššej konfigurácii atakuj nie tisíc, ale dvojtisíceurovú hranicu. Ako hodnotia tento technologický zázrak známe zahraničné weby?

ZDROJ | Apple

CNT – „strašidelný” výkon

Nový iPad Pro 2018 ponúka nádherný dizajn, Face ID a „strašidelný“ výkon. Apple Pencil je veľkým krokom vpred, hlavne v dizajne a systéme nabíjania.

Pozrite siNový iPad Pro je predstavený: Veľký skok vpred, alebo poskakovanie na mieste?

Nepáčilo sa, že nevyhnutné príslušenstvo – klávesnica Keyboard Folio a Apple Pencil – zdvihnú už aj tak vysokú cenu a žiadne z minuloročných doplnkov nebude na novinke fungovať. Zmizol aj Jack na slúchadlá.

Napriek tomu je iPad Pro v mnohých ohľadoch vrcholom dizajnu hardvéru pre tablety. Jeho obmedzenia (cena a softvér) však zužujú príťažlivosť pre kreatívcov, ktorým je v prvom rade určený.

ZDROJ | Apple

Macworld – 4/5

Redaktor vyzdvihol veľký displej, z ktorého má používateľ pocit, že má pred sebou 8,5 alebo 11-palcový papier. Na vysokom výkone sa podpisuje aj veľká RAM, 4 GB pri 11“ a 6 GB pri 12,9“ modeli. iPad hral vždy výbore, ale je zázrak čo dokáže teraz, so štyrmi basovými a štyrmi výškovými reproduktormi.

Porovnanie iPadu Pro 2018 a 2017. Rozdiel je zjavný.ZDROJ | Macworld

Naopak, nepáčilo sa, že priložený USB-C kábel neumožňuje pripojiť tablet k externému displeju a používateľ si tak musí kúpiť nový. Externé pamäte sa nedajú pripojiť k iPadu Pro, čo je „depresívne“.

Nový iPad Pro 2018 je fantastický tablet, ale nie fantastický prenosný počítač.

Nikdy tu nebol lepší tablet, ale bez ohľadu na to, čo chce Apple, stále existuje veľa lepších notebookov.

Leif Johnson, Macworld

ZDROJ | Apple

Mashable – 4,5/5

Portálu sa páčil krásny dizajn s tenkým rámom, spektrálne zobrazenie, dlhá výdrž batérie, „šialený“ výkon a tiež, že už má konečne USB-C port.

Nepáčila sa však jeho cena, absencia konektoru na slúchadlá, zadná kamera je horšia ako v predchádzajúcej generácii, príslušenstvo sa predáva samostatne a iOS by mal mať lepší multitasking.

Pozrite siČo skrýva nový iPad Pro? Technici z iFixit ho vzali do rúk a rozobrali

Podľa portálu Mashable je Apple iPad Pro výkonný počítač, ale používateľ bude musieť zmeniť spôsob, akým pracuje, aby ten výkon z neho naozaj dostal. Je však otázkou, či to bude chcieť.

ZDROJ | Apple

The Verge – 7,5/10

Portál vyzdvihol krásne zaoblenie s vysokou obnovovacou frekvenciou, USB-C port, mimoriadny výkon a praktickejší Apple Pencil oproti prvej generácii.

Nepáčila sa vysoká cena, zariadenie nemá žiaden konektor na slúchadlá, nerozvinutý a neucelený ekosystém pre iPad, ako aj frustrujúce obmedzenia systému iOS, napríklad stále nie je podporované pripojenie externého pamäťového úložiska.

ZdrojCNET,The Verge,Mashable,Macworld

Komentáre k článku