Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si v aplikácii Mapy Google zmeniť navigačnú šípku na auto?

Ako si v aplikácii Mapy Google zmeniť navigačnú šípku na auto?
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Ako si v aplikácii Mapy Google zmeniť navigačnú šípku na auto?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Z času na čas sa v masovo rozšírených aplikáciách objaví funkcia, o ktorej vie len málokto. To platí aj pre aplikáciu Mapy Google a možnosť zmeniť si v nej ikonu v tvare šípky na krajšiu ikonu v tvare autíčka

Zvyčajne je pre mňa ovládanie aplikácií intuitívne a priebehu niekoľkých sekúnd v nich vždy nájdem to, čo hľadám. Keď som sa však dozvedel, že v aplikácii Mapy Google sa dá v prostredí navigácie zmeniť ikona šípky na ikonu v tvare autíčka, preliezol som celé nastavenia, až som sa musel obrátiť na Google.

A “…přitom takobá blbost, co…”. Ide skutočne o drobnú kozmetickú zmenu, no keďže jej nastavenie Google pekne schoval, rozhodli sme sa ukázať vám, ako na to. Je to vlastne celkom jednoduché, iba treba vedieť, kde hľadať.

Vopred však musíme upozorniť používateľov operačného systému Android, že tento postup budú skúšať márne. Google z nejakého neznámeho dôvodu zakomponoval dodatočné ikony iba do verzie aplikácie pre iOS a nie pre svoj vlastný operačný systém. Ale dosť bolo rečí, poďme sa pozrieť, ako na to.

  1. Aktualizujte si aplikáciu Mapy Google na najnovšiu verziu
  2. Kliknite na modrú ikonu navigácie
  3. Zadajte akýkoľvek cieľ navigácie
  4. Vyberte navigáciu pre automobily
  5. Kliknite na tlačidlo Navigovať…teraz by ste mali vidieť spustenú navigáciu s ikonou šípky
  6. Klepnite na ikonu šípky
  7. Vyberte si jedno z ponúkaných áut
  8. Ta-dá! Hotovo

Ak ste postupovali správne, od teraz by ste mali pri navigácii namiesto nudnej modrej šípky na mape malé auto. Rovnakým spôsobom sa môžete vrátiť k pôvodnej ikone, inak vám vybraná ikona zostane v navigácii bez zmeny aj po vypnutí aplikácie.

Pozrite si

Google Mapy začínajú s podporou pre bikesharing. Ako je to na Slovensku?

Google pridal túto možnosť do svojej aplikácie Mapy Google ešte v máji minulého roku. Od vtedy sa jej už nedotkol, do ponuky nepridal ďalšie autá a celkom zabudol, že ju nepriniesol aj do verzie pre Android.

Dúfajme, že sa to v budúcnosti zmení, pretože samotná aplikácia sa v navigácii postupne zlepšuje a stáva sa silnou konkurenciou aj pre aplikácie, ktoré mali ešte donedávna vo funkčnosti navrch.

Zdroj