Reklama

Ako si stiahnuť iOS 17 a watchOS 10? Novinky od Apple môžete testovať už dnes

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Majitelia zariadení od Apple sa kľúčových aktualizácií pre ne dočkajú oficiálne až na jeseň, kedy uzrie svetlo sveta nový systém iOS/iPadOS 17, watchOS 10, macOS Sonoma, tvOS 17 a HomePod Software 17.

Pokiaľ sa však už očakávaných noviniek neviete dočkať, nové systémy si na rozdiel od minulosti môžete nainštalovať už dnes. Tentokrát vám ukážeme, ako to urobiť v prípade systému watchOS 10.

Podmienkou pre inštaláciu pripravovanej aktualizácie watchOS 10 je mať na svojom iPhone už nainštalovaný taktiež pripravovaný systém iOS 17. Súčasťou tohto návodu je teda vlastne inštalácia oboch systémov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Smart hodinky na potápanie či plávanie? Týchto 5 kúskov prekoná vaše očakávania

Pred pokračovaním by ste mali vedieť, že zo systému watchOS 10 sa už nie je možné vrátiť späť na súčasnú verziu watchOS 9. V čase písania tohto článku boli navyše aktuálne dostupné beta verzie watchOS 10 a iOS 17 pomerne nestabilné a obsahovali mnoho chýb.

Ak sa teda potrebujete vedieť na svoje zariadenia spoľahnúť, inštaláciu beta verzií vám neodporúčam. Ak nie, môžeme sa do toho pustiť. Nezabudnite si však pre obe zariadenia vytvoriť kompletnú zálohu.

1. Navštívte stránku Apple Developer: Novinkou pre tento rok je, že Apple dovoľuje stiahnuť si vývojárske beta verzie nových aktualizácií komukoľvek, aj bez spoplatneného vstupu do vývojárskeho programu. V prvom kroku tak stačí navštíviť stránku developer.apple.com a prihlásiť sa do Vášho účtu Apple ID.

2. Na vašom iPhone otvorte Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru: Pokiaľ ste sa v kroku vyššie prihlásili k správnemu účtu, ktorý využívate aj na vašom iPhone, v hornej časti by sa vám pod položkou „Automatické aktualizácie“ mala zobraziť nová položka „Beta aktualizácie“. Otvorte ju a zvoľte položku iOS 17 Developer Beta.

3. Nainštalujte si aktuálne dostupnú beta verziu iOS 17. Pokiaľ tento článok čítate až v priebehu júla alebo neskôr, k dispozícii už možno bude aj verejná beta verzia, ktorá síce neobsahuje všetky novinky čo aktuálna vývojárska beta verzia, no oproti nej je výrazne stabilnejšia. Ak chcete a máte ju už v ponuke, môžete si vybrať radšej tú.

4. Otvorte aplikáciu Watch na iPhone, prejdite do časti Všeobecné > Aktualizácia softvéru a pokiaľ ste si úspešne aktualizovali váš iPhone na iOS 17, hore pod položkou Automatické aktualizácie by sa vám mala aj v tomto prípade objaviť položka Beta aktualizácie. Otvorte ju a vyberte možnosť watchOS 10 Developer Beta.

5. Vráťte sa späť, chvíľu počkajte na načítanie najnovšej aktualizácie watchOS 10 a spustite sťahovanie a inštaláciu. Pokiaľ sa vám na tomto mieste ešte najnovšia beta verzia nezobrazuje, potrebné bude reštartovať si iPhone. To isté platí v prípade, ak vám iPhone v nastaveniach neponúka k inštalácii najnovšiu beta verziu iOS 17.

Ak máte Apple Watch na nabíjačke, nabité aspoň na 50 % a váš iPhone v dosahu, aktualizácia by sa mala po týchto krokoch úspešne spustiť a do približne 20 minút (v závislosti od internetu) úspešne dokončiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.