Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 1.10.2019

Ako si rozšíriť úložisko v službe Apple iCloud?

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Kým najnovší iPhone 11 začína s internou pamäťou na kapacite 64 GB, Apple ešte stále poskytuje k bezplatným účtom v službe iCloud úložisko iba o veľkosti 5 GB. Ako si túto kapacitu rozšíriť v momente, keď (veľmi rýchlo) narazíte na jej limity?

Každý novší iPhone dokáže nahrávať video v rozlíšení 4K UHD pri 60 snímkach za sekundu, nehovoriac o rastúcich objemoch všetkých aplikácií tretích strán. Pri kúpe nového zariadenia od Apple vám tak môže trvať iba pár dní, kým sa vám na obrazovke nezobrazí notoricky známa hláška o plnom úložisku iCloud.

Mohli by ste priebežne mazať fotky, videá a dokumenty, alebo by ste mohli súbežne využívať aj inú službu. Ak si však budujete Apple ekosystém pozostávajúci z viacerých zariadení, najlepšou voľbou je investícia do cloudovej služby iCloud od Apple. Ako si v nej teda môžete zakúpiť väčšie úložisko?

Zväčšenie úložiska na iPhone (iOS)

Na snímkach obrazovky môžete vidieť prechod z 200 GB plánu na 2 TB plán. Postup pri prechode z 5 GB plánu na akýkoľvek vyšší plán je však identický, snímky obrazovky i samotný návod preto platí aj pre prechody medzi inými plánmi. Na snímkach taktiež uvidíte, ako si predplatné úložiska môžete zrušiť.

1. Otvorte Nastavenia a klepnite na vaše meno

2. Klepnite na položku iCloud a následne na Spravovať úložisko

3. Klepnite na Zmeniť plán úložiska a postupuje podľa pokynov

V tomto bode môžete na obrazovke vidieť aj možnosť Možnosti prechodu na nižší plán. Ak by ste si to náhodou časom rozmysleli, predplatné môžete kedykoľvek počas mesiaca zrušiť.

Zväčšenie úložiska na Macu (macOS)

1. Kliknite na logo Apple v lište v ľavom hornom rohu obrazovky a následne na položku Systémové nastavenia

2. Kliknite na sekciu iCloud a následne na tlačidlo Spravovať… v pravom dolnom rohu okna

3. Kliknutím na možnosť Zmeniť plán úložiska sa dostanete želaným možnostiam navýšenia alebo zníženia kapacity

Ak náhodou využívate službu iCloud na Windowse, postup na tejto platforme je takmer rovnaký, ako na Macu. Jediný rozdiel spočíva v tom, že program iCloud zapnete z dolnej lišty programov, odkiaľ sa už dostanete do takmer identického prostredia tejto služby.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.