Reklama

Ako si rozšíriť cloudové úložisko až na 5 TB bez mesačných poplatkov?

Zdroj | Polarbackup
Stanislav Vinc
Zdroj | Polarbackup
Zdroj | Polarbackup

Cloudových služieb máme na trhu mnoho, no ak v nich chcete využívať akúkoľvek použiteľnú kapacitu, musíte si ich platiť na mesačnej alebo ročnej báze. Spoločnosť Polarbackup však ukazuje, že sa to dá aj inak.

V našom seriáli o cloudových úložiskách sme sa postupne pozreli na možnosti rozšírenia kapacity v službách Apple iCloud, Dropbox, Google Disk aj Microsoft OneDrive. Úložisko v týchto službách si však nemôžete kúpiť jednorazovo, ale maximálne na rok dopredu. Existujú ale aj alternatívne služby, ktoré ponúkajú doživotný prístup k vlastnému cloudu aj bez pravidelných poplatkov.

Spoločnosť Polarbackup sa pasuje za cenovo najdostupnejšieho poskytovateľa cloudového úložiska. Vo svojom portfóliu má 1-5 TB cloudové úložisko za ročný poplatok vo výške 39,99-119,99 €.

Pre porovnanie, v službe Polarbackup zaplatíte za 2 TB úložiska ročne 59,99 €, zatiaľ čo v službe Google One vás ročné predplatné s rovnakou kapacitou výjde na 99,99 €.

Zdroj | Polarbackup

Aj keď je Polarbackup už v tomto bode cenovo výhodnejší, než najznámejšie konkurenčné služby, spoločnosť aktuálne potiahla svoju cenovú politiku do ešte väčšieho extrému. Najvyššiu kapacitu 5 TB aktuálne v rámci promo akcie ponúka s doživotným prístupom bez mesačných alebo ročných poplatkov.

Zdroj | Polarbackup

Najvyšší variant s kapacitou 5 TB, za ktorý by ste za normálnych okolností museli platiť každý rok pravidelný poplatok vo výške 119,99 €, si teraz môžete za rovnakú sumu zakúpiť na celý život. Cez externého predajcu si rovnakým spôsobom môžete zakúpiť aj 1 a 2 TB úložiská.

Pozrite si

Ako tlačiť stranu za 0,0082 €? S HP laserovou tlačiarňou to ide

V čom je teda ten háčik? Aj keď ide o celoživotnú licenciu, nikto vám negarantuje, že spoločnosť časom nezanikne, prípadne nevyužije právnické kľučky v používateľských podmienkach, aby vás v budúcnosti o toto úložisko pripravila.

Zdroj | Polarbackup

Spoločnosť Polarbackup sme v tomto prípade použili iba ako príklad, pretože s klesajúcou cenou cloudových úložísk a nákladov na ich prevádzku môžeme iba predpokladať, že takýchto ponúk bude v budúcnosti iba pribúdať.

Pozrite si

Čo je to Wi-Fi 6, kde sa stratila 5, 4, 3… a čo najnovšia generácia ponúkne?

Pri voľbe menších poskytovateľov je tu vždy isté riziko, že vaša licencia bude mať dlhšiu životnosť, ako existencia samotného poskytovateľa. Záleží teda iba na tom, akú čiastku ste ochotní vopred do cloudového úložiska investovať a či ste ochotní pri takejto čiastke riskovať jej stratu. Každopádne ide o zaujímavú ponuku, ktorá stojí za pozornosť a minimálne rozhýbe konkurenciu, ktorá zaspala na vavrínoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.