Reklama

Ako si pred výletom stiahnuť Mapy Google do offline režimu?

Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Blíži sa čas dovoleniek a určite veľa z nás sa pri navigovaní spolieha práve na Mapy Google, ktoré patria medzi najobľúbenejšie a navyše sú predinštalované v každom Android smartfóne. Ako si nejakú oblasť stiahnuť do offline režimu?

Pozrite si

Dopravné informácie už z miniaplikácie? Táto funkcia v Mapách Google vás poteší

Možno si poviete, že veď načo si budem sťahovať offline mapy, keď mám smartfón s mobilným internetom? To je síce pravda, čo sa týka výletov po Slovensku, ale v takom zahraničí sa každý megabajt ráta, resp. tam, kde nie je žiaden Roaming. Hocikedy sa vám však môže stať, že vaše voľné dáta prečerpáte.

Zdroj | Ingo Joseph (Pexels)

Hodiť sa to môže aj vtedy, keď sa chystáte na nejakú turistiku a v danej oblasti nemusí byť dobré pokrytie signálom. Aplikácia Mapy Google vám preto umožnia stiahnuť si určitú oblasť do offline režimu a mať to poruke vždy, keď bude treba, bez ohľadu na internetové pripojenie.

Pozrite si

Trápi vás plná interná pamäť na Android smartfóne? Tieto tipy vám určite pomôžu

Pre pridanie si lokality do offline režimu musíte byť pripojený na internet, či už pomocou Wi-Fi alebo využiť služby operátora. Kliknite na ikonu vášho profilu, kde zvolíte ponuku Offline mapy.

Tam zvoľte položku Vybrať vlastnú mapu. Následne sa vám zobrazí mapa, kde máte vyznačenú oblasť, ktorá sa vám uloží do offline režimu. Môžete aj zoomovať, takže si presne vyberte vami požadovanú oblasť. Nechýba možnosť túto oblasť premenovať.

V dolnej časti vám aj aplikácia vypíše, koľko zhruba priestoru bude táto mapa zaberať na vašom internom úložisku. Napríklad oblasť Bratislavy zaberie asi 20 MB priestoru, Košíc zhruba tiež. V realite si Bratislava však „odhryzla“ 31 MB. Treba však počítať s tým, že v tomto offline režime funguje iba doprava v aute. Pešo, na bicykli alebo verejná doprava si vyžaduje pripojenie na internet. Tieto mapové podklady sa vám budú aktualizovať po pripojení na Wi-Fi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.