Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si nájdete stratené slúchadlá Apple AirPods?

Ako si nájdete stratené slúchadlá Apple AirPods?
Richard Pliešovský
Ako si nájdete stratené slúchadlá Apple AirPods?

Najobľúbenejšie slúchadlá na svete je skvelý gadget, ktorý mnohí z nás nosia stále so sebou. To však občas znamená, že ich niekde zabudneme, alebo položíme na netradičné miesto a nemôžeme ich nájsť.

Vtedy príde na rad skvelá funkcia Nájsť (Find My). Pomocou nej ľahko vyhľadáte slúchadlá AirPods, AirPods Pro alebo AirPods Max. Viete ako postupovať?

Postup je jednoduchý. Otvorte aplikáciu Nájsť, kliknite na kartu Zariadenia a vyberte slúchadlá AirPods.

Obsah pokračuje pod reklamou

Niektoré zariadenia môžete nájsť aj pomocou funkcie Nájsť moju sieť. Zo slúchadiel ide o novšie modely (AirPods 3. generácie, AirPods Pro, AirPods Pro 2. generácie a AirPods Max). Funkciu zapnete v Nastavenia > Profil používateľa > Nájsť > kde zapnete Sieť služby Nájsť. Takto si vyhľadáte slúchadlá aj vtedy, keď sú pripojené k Wi-Fi sieti, alebo mobilnej sieti.

S AirPods Pro 2. generácie môžete nájsť na mape aj nabíjacie puzdro, ak je oddelené od vašich slúchadiel.

V prípade, že sa pravidelná zabúdate slúchadlá, aktivujte si zasielanie notifikácií, keď sa od nich vzdialite. Nájdete to v appke Nájsť. Kliknete na slúchadlá (ale i zariadenie či predmet) > Hlásenia > Upozorniť pri zabudnutí. Po nastavení tejto funkcie sa vám na iPhone zobrazí hlásenie, keď necháte zariadenie alebo predmet na neznámom mieste. Ak kliknite na tlačidlo Trasa, systém vás naviguje priamo k zabudnutému zariadeniu. Skvelou vychytávkou je, že si pri každom zariadení môžete nastaviť mieste, kde vás systém na zabudnutie nebude upozorňovať, napríklad doma, v práci, v škole.

Slúchadlá AirPods nájdete aj ďalším spôsobom, na webovej adrese iCloud.com. Tam sa musíte prihlásiť so svojim Apple ID. Po zadaní hesla sa vám zobrazí mapa a vy si môžete vybrať, ktoré z vašich zariadení hľadáte.

V prípade, že sú slúchadlá vložené v puzdre, javia sa ako offline. Vtedy môžete nechať na nich prehrať zvuk a podľa toho ich nájsť. Ak sú slúchadlá otvorené, zobrazia sa vám aj na mape.

Ak sa vám nabudúce zapatrošia slúchadlá, alebo nebudete vedieť kde ste nechali svoj iPohne, či Mac, vďaka funkcii Find My nájdete odpoveď veľmi rýchlo. Nezabúdajte však na to, že táto funkcia musí byť zapnutá skôr, ako sa slúchadlá stratia.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.