Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si manuálne aktualizovať aplikácie v iPhone?

Ako si manuálne aktualizovať aplikácie v iPhone?
Zdroj | Unsplash/Neil Soni
Richard Pliešovský
Ako si manuálne aktualizovať aplikácie v iPhone?
Zdroj | Unsplash/Neil Soni
Zdroj | Unsplash/Neil Soni

V minulom návode sme si ukázali, ako si môžete manuálne aktualizovať iOS vo svojom iPhone. Dnes na túto tému voľne nadväzujeme. Je to jednoduchý úkon, stačí pár klikov a viete, či a čo treba aktualizovať.

Mimochodom, viete, že priemerný používateľ má v smartfóne nainštalovaných 40 aplikácií? Z nich trávi 89 % času v 18 aplikáciách. Viac ako polovica týchto aplikácií zostáva nevyužitá, to však nič nemení na fakte, že aj sporadicky využívané apkky netreba aktualizovať. Aj okná, ktoré sa v dome neotvárajú, sú predsa zatvorené, aby sa nikto nepovolaný nedostal dovnútra.

Ako na to

Obsah pokračuje pod reklamou

Otvorte si aplikáciu App Store. Kliknite na váš profil, je to ikona s vašou podobizňou v ľavom hornom rohu. V hornej polovici sa vám zobrazia sa informácie o zakúpených aplikáciách, odberoch a voľby ako Uplatniť darčekovú poukážku, Odoslať darčekovú poukážku, či Pridať prostriedky na Apple ID.

Zdroj | Apple

Nás zaujíma druhá polovica, práve tam sa zobrazujú všeky dostupné aktualizácie. Môžete ich aktualizovať jednotlivo, kliknutím na tlačidlo Aktualizovať zobrazené pri každej appke. Jednoduchšou voľbou je kliknúť na tlačidlo Aktualizovať všetky.

A to je všetko, po ukončení aktualizácií vám stačí kliknúť na tlačidlo Hotovo. Je v ľavom hornom rohu.

Pozrite si

Viete, čo všetko dokáže váš Apple iPhone? Naučíme vás to

V prípade, že dávate prednosť automatickým aktualizáciám, prejdite do Nastavenia > App Store a tam prepnite tlačidlo (rozsvieti sa na zeleno) Aktualizácie apiek. Rovnakým spôsob môžete vypnúť automatické aktualizácie. Treba si uvedomiť, že aj keď máte zvolenú automatickú aktualizáciu, nemusí tento proces prebehnúť okamžite po jej uvoľnení. Manuálne si ju tak zvyčajne aktualizujete rýchlejšie.