Reklama

AKO si aktivujete eSIM na Samsung Galaxy Watch

Roman Calík

Orange ako prvý operátor na Slovensku spustil podporu elektronických SIM kariet. Dnes si tak môžete aktivovať eSIM do inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch.

Samsung Galaxy Watch sú prvým zariadením na Slovensku s možnosťou aktivácie eSIM. Túto službu podporuje aktuálne operátora Orange. Ak sa rozhodnete pre kúpu týchto inteligentných hodiniek, môžete si k nim v Orangei aktivovať elektronickú SIM kartu.

eSIM je zabudovaná do tela zariadení. Rovnako je tomu aj v prípade hodiniek Samsung Galaxy Watch. Na aktiváciu elektronickej SIM karty, ktorá nahrádza klasické plastové SIM karty s čipom potrebujete od operátora QR kód.

Pozrite si

Orange ako prvý na Slovensku spúšťa eSIM! Bude aj pre iPhone Xs?

Po nasnímaní QR kódu, ktorý ukrýva informácie o telefónnom čísle eSIM karty sa služba aktivuje v priebehu pár sekúnd. V tomto prípade potrebujete aktiváciu vykonať pomocou smartfónu, nie je to možné priamo v hodinkách Samsung Galaxy Watch.

Po aktivácii ihneď vidíte informáciu o pripojení na sieť operátora, rovnako aj prístup do dátovej siete. V nastaveniach hodiniek si môžete vybrať, či majú byť hodinky k sieti Orange pripojené pernamentne, alebo len v prípade, ak sa odpoja od vášho smartfónu.

V hodinkách môžete mať aktívnu len jednu eSIM, pričom tá má rozdielne telefónne číslo od vášho telefónneho čísla v smartfóne. Takže, ak si idete zabehať, je dobré aby vaši najbližší poznali práve vaše telefónne číslo, ktoré používate s hodinkami.

Pozrite si naše video, ako sme v redakcii TECHBOX aktivovali prvú elektronickú SIM kartu na Slovensku v prvom zariadení, ktoré je podporované. Už čoskoro si budete môcť eSIM objednať aj pre Apple iPhone XS, iPhone XS Max a ďalšie zariadenia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.