Reklama

Ako sa schladiť domácou zmrzlinou? [návod]

Števo Porubský

Nedávno sme vám priniesli prehľad troch zaujímavých zmrlinovačov na našom trhu. Netrvalo dlho a jeden sme už museli vyskúšať, pretože to teplo vonku je neznesiteľné.

Keďže aktívne zmrzlinovače sú nielen drahšie, ale aj podstatne väčšie, stavili sme na pomerne malý, ale zato extrémne štýlový a elegantný model Zmrzlinovač KITCHENminis 3v1 od nemeckého výrobcu WMF.

Pozrite si

3 zmrzlinovače, ktoré vám vyčarujú gelato alebo sorbet aj doma

Obsah pokračuje pod reklamou

Prvú dávku sme vyskúšali „osvedčený“ recept z dvoch ingrediencií – smotany a kondenzovaného sladeného mlieka. A keďže sme čokoládový, pridali sme aj granko. Kto kedy okúsil legendárnu Medinovu lopejskú kakaovú zmrzlinu, vie o čom hovoríme.

Výsledok ale nebol podľa očakávaní. Prvé zistenie – všetky ingrediencie je dobré poriadne zmiešať dokopy ešte pred nalievaním do zmrzlinovača. Okrem toho, že budete vedieť presný objem, nestane sa čo nám, že časti smotany dokázali rýchlo stvrdnúť a vytvorili v zmrzline hrudky. Zároveň si overíte intenzitu príchute, ktorú chcete dosiahnuť. Vo výsledku bude rovnaká, len pekne vymiešaná a stuhnutá.

Druhá dávka bola o čosi komplikovanejšia na prípravu a klasickejšia, zmrzlinoidná. A hlavne presná. Najskôr sme si rozmiešali vaječné žĺtko so smotanou a grankom a vo vodnom kúpeli sme zmes povarili, až kým nebola poriadne zohriata a vajíčko bezpečné. Aby neostali v hmote žiadne hrudky, tú sme ešte precedili cez jemné sitko. Nakoniec sme odmerali množstvo, doliali smotanu do 300 ml, čo je maximálna dávka pre Zmrzlinovač KITCHENminis 3v1 od WMF a nechali vychladnúť.

Potom už stačilo vytiahnuť poriadne vymrazenú nádobu z mrazničky, vložiť do zmrzlinovača a postupne naliať zmes do vnútra. Ak by sme zmes naliali celú a naraz, mohla by dostať na bokoch nádoby poriadny šok a vytvorila by tvrdú vrstvu na tele nádoby. Tá by spôsobovala nielen horšiú tepelnú výmenu, ale zároveň aj zhoršovala samotné miešanie zmrzliny.

Mimochodom, KITCHENminis 3v1 od WMF má maličký displej a iba tri tlačidlá. Jednoduchšie ovládanie si už nevieme predstaviť. Stroj stačí zapnúť, zvoliť si + alebo – čas miešania a opätovným stlačením zmrzlinovač zapnúť. Miešanie je vymyslené celkom šikovne. Namiesto metličiek sa totiž točí celá vymrazená nádoba.

Azda jedinou nevýhodou pasívneho zmrzlinovača je fakt, že za deň spravíte maximálne 2 dávky, jednu skoro ráno a druhú neskoro večer. Nádoba sa totiž musí aspoň 8-10 hodín mraziť v mrazničke. Ak postupn nedodržíte, budete v zmrzlinovači miešať „vodu“. Zároveň je pasívny zmrzlinovač aj menší, na jednu dávku vymiešate zhruba 500 ml zmrzliny.

Na druhej strane vymiešať si vlastnú zmrzlinu podľa vlastnej chuti, dokonca aj s deťmi môže byť nielen zábava, ale aj sladké potešenie na leto. Hlavne počas takýchto extrémne horúcich dní, aké máme aj tento týždeň.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.