Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako sa dorozumieť v každom kúte sveta? Postačí vám smartfón a táto funkcia

Ako sa dorozumieť v každom kúte sveta? Postačí vám smartfón a táto funkcia
Zdroj | Eliott Reyna
Stanislav Vinc
Ako sa dorozumieť v každom kúte sveta? Postačí vám smartfón a táto funkcia
Zdroj | Eliott Reyna
Zdroj | Eliott Reyna

Vedeli ste, že 14. augusta sa každoročne oslavuje Medzinárodný deň jazykov? Učiť sa ich má mnohé výhody, pričom ide aj o skvelú zábavu a cvičenie pre mozog, no naučiť sa viac ich viacero tak, aby ste sa mohli dorozumieť v rôznych kútoch sveta, je už poriadne ťažký oriešok. Našťastie, vďaka moderným technológiám existuje spôsob, ako to môžete obísť.

Stránku, resp. aplikáciu Google Translate (u nás Prekladač Google) pozná dnes snáď už každý. V tejto aplikácii je však zabudovaná šikovná funkcia, ktorú mnoho ľudí prehliada a na ktorú sme sa vás pri príležitosti tohto medzinárodného dňa rozhodli upozorniť. Reč je o funkcii Konverzácia.

Táto funkcia zabudovaná do aplikácie Prekladač je špeciálne navrhnutá tak, aby ste sa mohli plynule rozprávať s ľuďmi aj v cudzom jazyku, ktorý neovládate. Na mysli nemáme iba angličtinu, nemčinu či ruštinu, ale aj desiatky iných jazykov od afrikánčiny cez čínštinu a švédčinu až po zuluštinu. Ako to funguje?

Obsah pokračuje pod reklamou

V aplikácii Prekladač stačí klepnúť na funkciu Konverzácia a vybrať si jazyky, v ktorých sa chcete vzájomne rozprávať. Pre vašu stranu si pokojne môžete vybrať aj slovenčinu. Pri použití tejto funkcie máte možnosť pre jednu i druhú stranu stláčať mikrofón pri striedaní sa v rozprávaní, alebo môžete v strede stlačiť menšie tlačidlo mikrofónu s popisom „Oboje“, aby ste prostredníctvom aplikácie mohli konverzovať plynule bez prepínania mikrofónov.

No dobre, ako ale druhej strane vysvetlíte, o čo vám s vašim smartfónom a touto aplikáciou ide, ak s ňou nie ste schopní „prehodiť“ ani jedno slovo? Ak nemáte talent v celosvetovom jazyku „rukami-nohami“, potom vám odporúčam najprv si nastaviť cieľové jazyky a následne klepnúť na ikonu otáznika v pravom hornom rohu aplikácie. Obrazovku, ktorú vám v oboch jazykoch Prekladač vygeneruje, stačí ukázať druhej cudzojazyčnej strane, prípadne klepnite na ikonu reproduktora a o vysvetlenie sa postará počítačom generovaný hlas.

Pre použitie funkcie Konverzácia budete samozrejme potrebovať pripojenie k internetu. Pokiaľ sa nachádzate mimo EÚ (resp. EHP), v ktorej dátujete za rovnakých podmienok ako doma, odporúčam vám vybaviť si elektronickú SIM kartu (eSIM) so špeciálnym dátovým balíkom. Ako na to, vám ukážeme v samostatnom článku.