Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako nakupovať na Vinted iba veci zo Slovenska?

Ako nakupovať na Vinted iba veci zo Slovenska?
Zdroj | Vinted
Števo Porubský
Ako nakupovať na Vinted iba veci zo Slovenska?
Zdroj | Vinted
Zdroj | Vinted

Litovská platforma Vinted na Slovensku funguje nejaký ten mesiac. Presnejšie celý rok. Za ten čas si zjavne našla množstvo používateľov, ktorí cez ňu nakupujú i predávajú pre nich už nepotrebné veci.

Ide hlavne o oblečenie, no cez Vinted dnes už kúpite aj elektroniku, knihy, hračky či doplnky do domácnosti i domácich miláčikov. Vinted má ale jeden obrovský problém – cenu za dodanie.

Pozrite si

Vinted: platforma, na ktorej nájdete oblečenie a elektroniku z druhej ruky

Obsah pokračuje pod reklamou

Cena na Vintede je totiž trojaká – základná, ktorú si účtuje predávajúci za akýkoľvek produkt. Táto cena sa navýši o 5 % z ceny tovaru, no minimálne 0,70 €. Treťou, výslednou cenou je cena s dopravou.

Kým tá slovenská je od 0,00 € za doručenie do boxu až do 2,55 € za doručenie na adresu. Doručenie zo susedného Poľska je čosi vyše 4 €, resp. takmer 5 € za dodanie do SPS/Alza boxov. Pri drobnostiach, ktoré stoja dve-tri-štyri eurá môže ale takéto poštovné poriadne navýšiť pôvodne zaujímavú cenu. Nehovoriac o tom, že dodanie z Poľska či Česka trvá dlhšie a má aj väčšiu uhlíkovú stopu.

Ako nakupovať veci na Vintede od Slovákov?

Ak ste si čokoľvek na Vintede vyhľadali, tak prvé položky v zozname sú vždy tie slovenské. Vinted má defaultne nastavené zoradenie podľa relevantnosti.

Ďalšími úpravami zoradenia, ktoré sú ale pri hľadaní produktov podstatne zaujímavejšie – teda od najnižšej či najvyššej ceny, alebo od najnovšieho, je to problém. V takom prípade sa produkty zoradia ako poviete – podľa ceny či dátumu pridania. Žiaľ, takto sa zmení aj to, odkiaľ produkty sú.

Vinted pritom neponúka voľbu, aby boli vami preferované produkty iba tie slovenské, aby bola cena dodania najnižšia a aby vám dorazili čo najskôr.

Toto je však možné obísť, pretože Vinted ponúka aj zoradenie v určitom cenovom rozpätí. A práve vďaka nemu je možné vyselektovať produkty, ktoré predávajú Slováci a Slovenky. Totiž iba mizivé percento z predávajúcich zo Slovenska dá produktu cenu napríklad 14,57 €. Takéto sumy vznikajú konverziou z českej koruny alebo poľského zlotého. Slovák či Slovenka dá takémuto produktu cenu napríklad 14 €. Alebo 13,99 €. Alebo 14,50 €.

Ak teda hľadáte konkrétne produkty zo Slovenska, stačí si v cenovom rozpätí zadať napríklad 13,99 až 14,00 €. Cenové rozpätie môžete postupne upravovať. Stačí si vybrať kategóriu produktov a následne už len upravovať cenu. Postupne sa takto môžete prepracovať ponukami zo Slovenska.

Má to však aj svoje nevýhody. Prídete o množstvo možno aj zaujímavejších ponúk z Česka či Poľska, odkiaľ je u nás možné ešte objednávať. Ak vám teda neprekáža vyššia cena poštovného, dlhšia čakacia doba a vyššia uhlíková stopa kvôli dlhšej preprave, využite Vinted naplno a obmedzené cenové stropy používať nemusíte.