Reklama

Vinted: platforma, na ktorej nájdete oblečenie a elektroniku z druhej ruky

Zdroj | Vinted
Tomáš Šmidák
Zdroj | Vinted
Zdroj | Vinted

Na Slovensko dorazila nová platforma Vinted. Ide o moderný a jednoduchý spôsob, ako viete nakupovať a predávať veci, ktoré už nenosíte alebo nepoužívate.

Udržateľnosť je stále väčšou spoločenskou témou. Výrobcovia prechádzajú na obnoviteľné zdroje energie a pri výrobe používajú stále viac udržateľných materiálov. Jedným z príkladov je napr. spoločnosť Apple, ktorá sa zaviazala, že do roku 2023 budú jej zásobovacie reťazce aj produkty uhlíkovo neutrálne.

Na výrobu svojich produktov už teraz zväčša využívajú recyklované materiály a tiež obnoviteľnú energiu. Čoraz populárnejšie po celom svete sú aj spoločnosti s repasovanými notebookmi, smartfónmi či tabletmi.

Pozrite si

Pravda alebo mýtus? Je naozaj potrebné „bezpečne odstraňovať“ USB-čka?

Čoraz viac ale počujeme o emisiách spojenými s výrobou oblečenia. Módny priemysel je podľa odhadov zodpovedný za 10 % celosvetových emisií uhlíka – viac ako medzinárodné lety a námorná doprava dokopy. Znížiť tento podiel môže aj zvýšenie popularity cirkulácie oblečenia, pod čo sa môže podpísať aj nová značka, ktorá v týchto dňoch prichádza na Slovensko.

Zdroj | europarl.europa

Vinted je medzinárodná platforma zameraná na výmenu oblečenia, alebo nákup z druhej ruky. Spoločnosť je pôvodom z Litvy a aktuálne funguje na 15 trhoch, primárne v rámci EÚ.

Jej hlavným zámerom je zvýšiť udržateľnosť v módnom priemysle. K dispozícii majú webovú stránku ako aj aplikáciu. Predaj ako aj nákup je veľmi jednoduchý. V prípade, že chcete nejaký váš kus oblečenia inzerovať, stačí ho nafotiť, opísať a nahrať do systému.

Zdroj | Vinted

V prípade, že sa dohodnete na jeho predaji, oblečenie zabalíte a pošlete. Akonáhle kupujúci tovar vyzdvihne a potvrdí, že je všetko v poriadku, dostanete peniaze. Platforma si za predaj žiadne poplatky neúčtuje.

Zdroj | Vinted

Na Vinted však môžete okrem oblečenie nakupovať a predávať aj spotrebnú elektroniku či doplnky pre domácnosť a zvieratá. V kategórií zábava nájdete herné konzole PlayStation, Xbox či Nintendo. Aktuálne je na portáli inzerovaných aj niekoľko hier a tiež príslušenstvo pre VR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.