Reklama

Ako bojovať proti ponorke v karanténe? Tieto 3 aplikácie pomáhajú aj vám

Zdroj | Paul Hanaoka
TECHBOX
Zdroj | Paul Hanaoka
Zdroj | Paul Hanaoka

Spolu s 365.bank sme sa vás v súťažnom článku opýtali, aké mobilné aplikácie alebo hry vám pomáhajú zvládnuť toto zložité obdobie. Z vašich odpovedí sme opäť vybrali ďalšie tri aplikácie a hry, o ktoré by sme sa radi podelili aj s ostatnými čitateľmi.

Zdroj | Incipio

Pomaly, ale isto si všetci z nás postupne zvykáme na karanténny spôsob života, s čím nám v mnohých smeroch veľmi pomáhajú aj smartfóny, tablety a ďalšie šikovné gadgety. Četovacie aplikácie a sociálne siete sú pre nás v tomto období na udržanie kontaktu s vonkajším svetom dôležitejšie, než kedykoľvek predtým.

Zdroj | Harry Cunningham

Pandémia nás našťastie aspoň v oblasti digitálneho a onlinového života nezastihla nepripravených a tak aj z bezpečia domova vďaka šikovným aplikáciám môžeme ďalej študovať, pracovať a vybavovať možno až prekvapivú časť našich každodenných úloh a povinností. Platí to aj pre financie, ktoré môžete plnohodnotne spravovať aj cez mobilnú aplikáciu 365.bank, cez ktorú je posielanie peňazí, platenie faktúr, sporenie alebo aj čerpanie pôžičky otázkou niekoľkých „klepnutí“ na obrazovku.

Zdroj | Pixabay

3 tipy od vás

Do tohto výberu sme sa rozhodli zaradiť tipy, ktoré vám pomôžu prísť na iné myšlienky pomocou zaujímavého obsahu, ale aj fyzického pohybu. Ak by ste si v našom dnešnom výbere nenašli „to svoje“, určite neprehliadnite ani náš prvý a druhý zoznam troch odporúčaní od našich čitateľov.

TED

Poznáte prednášky TED Talks? Ak áno, presviedčať vás o sťahovaní tejto aplikácie vás zrejme príliš nemusíme. Ak nie, tak vedzte, že túto aplikáciu najmä v domácej karanténe skutočne oceníte. TED Talks sú totiž prednášky zaujímavých hostí z celého sveta venované pestrej škále rôznych tém, od politiky, cez vzdelávanie a technológie, až po umenie a psychológiu. Vďaka aplikácii TED si tieto pútavé a inšpiratívne prednášky môžete pozrieť pohodlne aj na vašom smartfóne alebo tablete, po ich bezplatnom stiahnutí aj bez pripojenia k internetu a v mnohých prípadoch aj so slovenskými alebo českými titulkami.

Stiahnuť aplikáciu

Strava: Run, Ride Swim

V období karantény by sme sa mali všetci zdržiavať v bezpečí domova, no ak sa budete striktne držať niekoľkých zásad, do vášho karanténneho programu môžete zakomponovať aj šport. Aplikácia Stava slúži na zaznamenávanie rôznych športových aktivít, primárne behu, cyklistiky a plávania. Zároveň však slúži aj ako sociálna sieť, vďaka čomu nebudete mať nikdy pocit, že športujete sami, aj keď budete športovať v karanténnom režime. Pri akomkoľvek pohybe vonku však prosím dbajte na bezpečie a zdravie vás a vášho okolia. Preto aj pri vonkajšom športe nezabudnite na ochranné rúško, rukavice a adekvátny odstup od ostatných ľudí.

Stiahnuť aplikáciu

Lara Croft GO

Známa, i keď virtuálna britská archeologička nás dokáže vtiahnuť do svojich dobrodružstiev pri honbe za pokladmi už takmer 24 rokov a túto jej schopnosť ste viacerí z vás ocenili aj v súčasnom zložitom období. Mobilný titul Lara Croft GO je menšou odbočkou od známej hernej série Tomb Raider, no aj v tejto kreslenej forme určenej pre dotykové obrazovky si užijete riadnu dávku súbojov s protivníkmi popretkávanú náročnými hádankami. Vďaka tomuto overenému hernému receptu pri hraní Lara Croft GO zaručene stratíte pojem o čase a aspoň na chvíľu zabudnete na okolitý svet.

Stiahnuť aplikáciu

Aké mobilné aplikácie a hry pomáhajú v týchto dňoch vám? Ak ste nám zoznam vašich favoritov ešte neposlali, určite tak urobte najneskôr do 5. 4. 2020 do 24:00 hod. vyplnením formulára v súťažnom článku. Jedného z vás vďaka 365.bank odmeníme novými hodinkami Garmin vívoactive 3, ktoré sa vám okrem iného budú určite hodiť aj pri bezkontaktnom platení v obchodoch.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.