Reklama

Ako bezdrôtovo prepojiť smartfón s TV?

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Minulý týždeň sme si ukázali, ako sa dá prepojiť smartfón s TV pomocou kábla. Dnes si ukážeme ako sa to dá modernejšie, bez káblov.

V tejto dobe už nie je problém prepojiť mobilné zariadenie s telkou bezdrôtovo. Podporujú ju oba najrozšírenejšie systémy Android a IOS. Zvyšok už ostáva na vás či využijete výhody inteligentného televízora, nainštalujete vhodnú aplikáciu, alebo si zadovážite zariadenie, ktoré sa o všetko postará?

Máte smart TV?

Najľahší spôsob je využiť rovnakú Wi-Fi sieť a zrkadliť obsah smartfónu na Android TV. Ako naznačuje názov, musíte mať zariadenie s operačným systémom Android. Tieto televízory využívajú protokol Cast, ktorý vyvinul Google. Nevýhodou takého riešenia je, že sa vám na TV zrkadlí obsah smartfónu. Nemôžete ho teda používať na nič iné.

Smart TV však podporujú prenášanie videa z YouTube do televízora bez akýchkoľvek ďalších softvérových či hardvérových požiadaviek. Ak nájdete niečo zaujímavé a chcete si to pozrieť na veľkej obrazovke, stačí pár klikov na smartfóne.

Na YouTube si vyberte obsah, ktorý chcete poslať do televízora…

…systém vás môže požiadať o potvrdenie.

Po odklepnutí sa vám, v závislosti od toho, aké zariadenia máte v okolí, môže zobraziť viac možností. V mojom prípade (ak sa chcem spojiť s Philips TV) vyberám druhú možnosť.

Nemáte smart TV?

Aké sú možnosti v prípade, že nemáte inteligentnú TV? Riešení je niekoľko. Jednou z najelegantnejších je zadovážiť si Google Chromecast. V súčasnosti je na trhu tretia generácia a tiež verzia s Android TV s diaľkovým ovládaním (Google Chromecast with Google TV).

Pozrite si

Ako prepojiť smartfón s TV pomocou kábla?

Zdroj | Google

Google Chromecast 3 podporuje obraz do rozlíšenia 4K/60 Hz. Dobre a spoľahlivo si rozumie nielen so smartfónmi, ale aj s počítačmi (Windows, macOS). Ide o malé zariadenie, ktoré zapojíte do HDMI portu v televízore a môžete začať prehrávať obsah z YouTube, Netflixu, HBO Go, Spotify či Apple Music. V tomto prípade je výhodou, že nedochádza k skutočnému streamovaniu – Chromecast len dostane informáciu o obsahu, napríklad o piesni zo Spotify, ktorú si sám stiahne a začne ju prehrávať. Smartfón teda môžete používať ďalej.

Samozrejme, pozerať si môžete aj svoje rodinné fotografie, videá a ďalší obsah, ktorý máte vo svojom zariadení.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

Ďalšou možnosťou, po ktorej čoraz častejšie siahajú vlastníci zariadení Apple je Apple TV. Aj keď je už posledná generácia na trhu dva a pol roka, stále je veľmi dobre využiteľná a majitelia iPhonov, iPadov atď. majú vďaka jednotnému ekosystému o pohodlie postarané v takej miere, že jej môžu ostatní závidieť. Rátajte však s tým, že nejde o najlacnejšie riešenie.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

Zdroj | Xiaomi

Okrem Apple TV nájdete na trhu aj iné multimediálne centrá od rôznych výrobcov. Spomenúť môžeme napríklad Xiaomi Mi Tv Box S. Ide o vydarený set-top-box, ktorý beží na Android 6 a podporuje množstvo formátov videa (do 4K/60 Hz) a zvuku (Dolby Digital Plus a DTS). Xiaomi Mi Tv Box S bol navrhovaný tak, aby ste si mohli zahrať hry na veľkej obrazovke. Nechýba podpora umelej inteligencie PatchWall.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

 

Ako vidíte, doba bezkáblová dorazila aj na streamovanie obsahu zo smartfónu. Napriek všetkým pozitívam nezabudnite na jednu nevýhodu. Na takýto spôsob prepojenia totiž potrebujete Wi-Fi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.