Reklama

Aké sú základné rozdiely medzi bežnou a internetovou televíziou?

Zdroj | unsplash.com
PR článok
Zdroj | unsplash.com
Zdroj | unsplash.com

Rozmýšľate nad novou televíziou a neviete, či sa vám oplatí viac bežná, alebo internetová?

Obidve sa od seba odlišujú nielen druhom pripojenia, ale aj ponúkanými funkciami. Prečítajte si náš článok a zistite aké sú medzi nimi najväčšie rozdiely.

Ako funguje internetová televízia ?

Obsah pokračuje pod reklamou

Internetová televízia alebo aj IPTV (Internet Protocol Television) vysiela pomocou pripojenia na internet. Službu si musíte predplácať u prevádzkovateľov. Za svoj poplatok získate prístup k prakticky neobmedzenému výberu kanálov. Nevyhnutnosťou pre pohodlné sledovanie je vysokorýchlostný internet.

Veľkou výhodou je aj to, že k nej nepotrebujete satelit či iné doplnky. Postačí vám len televízor a internetové pripojenie. Ak ale máte starší druh televízora, budete potrebovať set-top box s podporou IPTV.

Ako funguje bežná televízia?

Pri bežnej TV potrebujete káblové alebo satelitné pripojenie k zariadeniu poskytovateľa. Pripojenie zabezpečuje prevádzkovateľ siete a väčšina kanálov je platená. Program sa pri nej šíri a sleduje v reálnom čase. Preto sa dá sledovať len to, čo sa vysiela.

Internetová vs. bežná televízia

Spôsob distribúcie obsahu

Bežná televízia je viazaná na televízor a potrebuje anténu, káble alebo satelitný prijímač na príjem signálu. Internetová televízia sa môže sledovať skoro bez limitov na rôznych zariadeniach, ako sú smart televízory, počítače, smartfóny alebo tablety, ktoré majú prístup na internet.

Výber obsahu

Na bežnej TV máte prednastavené kanály a programy, ktoré sú dopredu stanovené vysielateľom. Naopak, pri internetovej máte k dispozícií širší obsah. Môžete si vybrať z rôznych streamovacích služieb, videí, YouTube kanálov a iných online zdrojov, ktoré poskytujú rozmanitý obsah.

Zdroj | pexels.com

Prispôsobiteľnosť

Internetová televízia umožňuje sledovanie obsahu na vyžiadanie. Môžete si vybrať, čo a kedy chcete sledovať. Na rozdiel od bežnej televízie, kde sa musíte riadiť vysielacím rozvrhom, s internetovou televíziou máte väčšiu slobodu výberu a flexibilitu pri sledovaní.

Doplnkové funkcie

Zatiaľ čo pri bežnej televízii takúto možnosť nemáte, internetová vám poskytuje doplnkové funkcie. Napríklad nahrávanie, zastavenie alebo aj odloženie pozerania. Takisto si môžete vytvoriť vlastné playlisty a inšpirovať sa odporúčaným obsahom podľa svojich preferencií.

Geografické obmedzenia

Obsah pokračuje pod reklamou

Bežná televízia má obvykle geografické obmedzenia, pretože vysiela signál iba v určitom regióne alebo kraji. Internetová je prístupná vždy a všade, pokiaľ máte prístup k internetu. Môžete tiež sledovať obsah z rôznych krajín a máte prístup k rôznym

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.