Reklama
  • #LEGO
  • 6 min.
  • 19.12.2021

6 TIPOV na LEGO, ktoré sa oplatí kúpiť pre vaše deti

Zdroj | LEGO
Roman Calík
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

LEGO darček bude zaručene dobrým darčekom. Vieme to z našich skúseností a veríme, že aj u vás doma LEGO robí radosť. Pred časom sme vám dali 7+1 tipov na LEGO, ktoré kúpiť dospelákovi. Ale kocky LEGO sú mimoriadne obľúbené najmä u detí. Čo by ich mohlo zaujať?

Začnime tými najmenšími, kde hranie s kockami LEGO začína práve pri téme LEGO DUPLO. Kocky sú väčšie, no stále kompatibilné s bežnými kockami LEGO. Výhodou je, že malé deti si rýchlejšie poskladajú svoj svet snov, autíčko môže mať kľudne len 2-3 dieliky. Výrobca deti upúta farebnosťou kociek, doslova od útleho veku môžu práve s kockami LEGO vyrastať.

1. LEGO Duplo Domček na hranie (10929)

Či máte doma malého chlapca alebo dievča, každý sa rád prenesie do sveta, kde sa býva. Dom z kociek LEGO Duplo má kuchyňu, obývačku, kúpeľňu aj spáľňu a deti v ňom nájdu množstvo hračiek, ktoré poznajú aj z reálneho sveta. Medvedík, gitara alebo hojdací koník?

Zdroj | LEGO

Nechýba ani kuchyňa s hrncom, postele či domáci miláčik a členovia rodiny. Na stole môžete mať aj tortu na oslavu narodenín. Tento set má až 129 dielikov, ktoré deti zaujmú, navyše je cena veľmi atraktívna, a to 59,99 €.

Zdroj | LEGO

2. LEGO City Kaskadérka aréna (60295)

Novinkou v ponuke LEGO pre tento rok je set, kde si môžu vaše deti naplno užiť kaskadérske kúsky s motorkami či autami. Motorka má zotrvačník, vie prejsť ohnivým okruhom a keď sa pozriete na monster trucky, ktoré vedia prechádzať aj po starých autách, vrátite sa do detstva s vašimi deťmi.

Zdroj | LEGO

Kaskadérska aréna je 668 dielikov, poteší až 6-timi minifigúrkami a odporúčaný vek tohto setu je od 6 rokov. Garantujeme vám, že s týmto setom sa vaše deti zabavia hodiny, nielen počas skladania, ale aj po jeho poskladaní. Odporúčaná cena je stále prijateľných 89,99 €

3. LEGO Super Mario Dobrodružstvo s Luigim – štartovací set (71387)

Hru Super Mario netreba predstavovať snáď nikomu. Ak ju máte doma ako videohru, super, ale čo tak poskladať si časť hernej plochy aj z kociek LEGO? V tomto sete nájdete postavičku Luigiho – tá je schopná vydávať okamžité reakcie cez LCD displej a reproduktory. Postavička má totiž snímač farieb, vie vydávať okamžité reakcie na pohyb a práve LCD displej slúži na zobrazenie emócií. Vďaka reproduktorom máte k dispozícii aj reálne zvuky z videohry.

Zdroj | LEGO

Štartovací set ma 280 dielikov a viete si vytvoriť rôzne akčné plochy. Navyše k dispozícii je aj aplikácia LEGO Super Mario, kde vaše deti nájdu návody, tipy na tvorbu a bezpečnú platformu, na ktorej môžu zdieľať svoje nápady. Cena tohto štartovacieho setu je 59,99 €.

Zdroj | LEGO

4. LEGO Speed Champions Toyota GR Supra (76901)

Ak máte radi autá, rozhodne nemožno vynechať sériu LEGO Speed Champions. Ikonické superšporty si viete vyskladať z kociek LEGO a budete nadšení z detailov autíčka, kde nechýba možnosť vložiť minifigúrku. Interiér je po novom už taktiež detailný, autíčka LEGO Speed Champions sú od roka 2020 širšie a väčšie.

Zdroj | LEGO

Na výber máte viacero modelov, z ktorých sa nám v redakcii mimoriadne páči práve Toyota GR Supra z  299 dielikov.

Zdroj | LEGO

Výhodou týchto setov je priaznivá cena, a to 19,49 €. Garantujeme vám, že LEGO Speed Champions poteší každé dieťa, ktoré miluje autá.

5. LEGO Creator 3 v 1 Stredoveký hrad (31120)

Pre väčšie deti (od 9 rokov), rozhodne odporúčame sériu LEGO Creator 3 v 1. Práve tu sa ukazuje, čo všetko viete vytvoriť z rovnakých kociek LEGO. Priamo v balení máte návod a tip na 3 verzie setu, kde každá má svoje čaro. Nám sa mimoriadne páči Stredoveký hrad, ktorý je poskladaný z 1 426 kociek LEGO.

Zdroj | LEGO

Hrad má detailný interiér, nechýba drak, potkan či postavičky v brnení, dobové zbrane vrátane katapultu. Hrad si viete prestavať na citadelu s katapultom alebo ho premeníte na rušné trhovisko s vodným mlynom, vežou a väznicou. 99,99 € za túto stavebnicu považujeme za jedny z najlepšie vynaložených financií z rozpočtu na darčeky, verte nám, že vaše deti zabaví na hodiny.

Zdroj | LEGO

6. LEGO Technic Jeep Wrangler (42122)

V TECHBOX nemôžeme opomenúť tému Technic. Tú najradšej skladáme a recenzujeme, no nemusíte minúť stovky eur, aby ste mali pre vaše dieťa model, ktorý ohúri veľkosťou, detailami aj funkciami. Napríklad Jeep Wrangler zo 665 dielikov zaujme vzhľadom aj funkciami. Otvárajú sa mu dvere, kufor pod ktorým nájdete motor a nechýba funkčný naviják.

Pozrite si

LEGO Technic 42129 Mercedes-Benz Zetros 4×4 má aj uzávierku diferenciálu!

Zdroj | LEGO

Model je pritom pomerne veľký, má až 24 centimetrov. Zatáčajú sa mu aj kolesá. V tomto prípade považujeme 50,99 € za vinikajúcu investíciu do radosti vášho dieťaťa.

Zdroj | LEGO

A ak chcete skladať aj vy, pozrite si našich 7+1 tipov na LEGO stavebnice pre dospelákov. Ale pozor, hrozí, že vaše peňaženka či bankový účet budú o pár stovák eur menšie, tieto sety sú totiž skutočne vydarené.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.