Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #LEGO
  • 9 min.
  • 20.11.2021

Aké LEGO kúpiť dospelákovi? Vybrali sme pre vás 7+1 TOP stavebníc

Aké LEGO kúpiť dospelákovi? Vybrali sme pre vás 7+1 TOP stavebníc
Roman Calík
Aké LEGO kúpiť dospelákovi? Vybrali sme pre vás 7+1 TOP stavebníc

Včera bol medzinárodný deň mužov. Aký darček ste dostali, resp. muž vo vašej blízkosti? A vôbec, viete, že LEGO má celé portfólio stavebníc, ktoré sú vyslovene určené pre dospelých? Nielen muži, ale aj ženy sa dobre odreagujú a potešia, ak si jeden z našich tipov začnú skladať.

My v redakcii TECHBOX máme stavebnicu LEGO veľmi radi. Pravidelne vám prinášame novinky a tipy na skladanie, jedna z posledných stavebníc, ktorú sme si v redakcii poskladali bol písací stroj. Áno, čítate dobre, písací stroj. Takmer funkčný. Síce list na ňom nenapíšete, ale vyzerá mimoriadne realisticky – mnoho návštev redakcie si myslelo, že ide o skutočný písací stroj. Klávesy sú funkčné, rovnako kladivko, posúva sa aj otočný valec a máme v ňom list od jedného zo súčasných majiteľov LEGO. Pozrite si o tejto stavebnici viac.

Pozrite si

LEGO 21327 – Poskladali sme písací stroj, ktorý oživí vaše spomienky

Skladanie stavebnice LEGO vás vtiahne tak, že zabudnete na okolie. Ak máte toho v práci veľa, dobre sa odreagujete. Pozornosť je nutná, totiž ak pri funkčných častiach niečo zle poskladáte, mechaznizmus nebude správne fungovať. Výhoda je, že môžete celok rozobrať a chybu v skladaní opraviť. Či máte radi ťažšie technické úlohy, autá, šport, hudbu, filmy alebo cestovanie, nájdete si tu niečo z vášho sveta. Ponuka je bohatá, stačí si rozklikať obchod Lego, ktorý mimochodom doručuje aj na Slovensko a pri objednávke nad 55 eur za dopravu neplatíte.

Tak poďme na to, čo si myslíme, že by vás mohlo zaujať?

1. LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 (42115)

Chlapci a dievčatá, kto by nechcel mať vlastné Lambo? Z kociek LEGO si ho môžete dopriať v mierke 1:8 a rovno unikátny model Sián FKP 37 v neprehliadnuteľnej limetkovo-zelenej farbe. My sme si ho v redakcii postavili za 11 hodín aj 8 minút. Áno, ak si tento model kúpite, poriadne dlho sa odreagujete. Pozor, pri stavaní funkčnej osemstupňovej prevodovky sa síce zapotíte, ale garantujeme vám, že funkčný riadiaci pedál budete používať radi a často.

Neprehliadnuteľný je tiež V12 motor s pohyblivými piestami, samozrejmosťou sú otvárateľné dvere smerom nahor a to dokonca efektným. zatlačením na kocky LEGO v tele modelu. Aby toho nebolo málo, otvára sa aj predná kapota, kde je ukrytý ikonický kufrík a k modelu si môžete z webu LEGO stiahnúť aj cerfifikát majiteľa, každý model má totiž inikátne „VIN“ číslo. Táto Lamborghini Sián FKP37 zábavka vás výjde na 379,99 €, no keď uvidíte to exkluzívne balenie, ani jediné euro za tento set neoľutujete.

Pozrite si

LEGO Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37 – Keď musíš nájsť miesto v „garáži“

2. LEGO Technic Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” (42125)

A pri autách zostaneme. Kto by nechcel vlastniť Ferrari? Taký chlapec ani dievča snáď neexistuje. Opäť si ho môžete dopriaž z kociek LEGO, model Ferrari 488 GTE zo série Technic výjde na 179,99 €. V peknom „dospeláckom“ balení nájdete 1 688 dielikov a množstvo nálepiek. Ide totiž o športový model, ktorý vynikne práve s originálnymi nálepkami. Opäť sa tešte na V8 motor s pohyblivými piestami a otváracie dvere či funkčné odpruženie.

My v redakcii sme model skladali takmer 5 hodín. Schválne, koľko to bude trvať vám? Spojenie dvoch silných značiek, ako je v tomto prípade LEGO a Ferrari, by je takmer istota dokonalého setu, ktorý bude chcieť mať vo svojej vitríne či na svojej poličke každý fanúšik áut, špeciálne rýchlych superšportov.

Pozrite si

LEGO Technic 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” – Nálepkový kráľ

3. LEGO Harry Potter Rokfortská výbava – zberateľská edícia (76391)

Postavu Harry Pottera snáď netraba nikomu predstavovať. Ak ste fanúšikom kultovej série, tak vám vrelo odporúčame stavebnicu z 3 010 kociek. Ide o skutočne obrovský model s rozmermi 50 cm na šírku a 44 cm na výšku, ktorý môže zdobiť vašu pracovňu či obývačku.

Stavebnicu sme síce v redakcii ešte neskladali, ale videli sme ju naživo. Obrovská sova Hedviga držiaca pozvánku na Rokfort nám takmer vyrazila dych. Toto sa dá z kociek LEGO takto realisticky vyskladať? V okolí sovy nájdete aj ‚dalšie predmety, ako Harryho prútik a okuliare, Ronovu čokoládovú žabku, Hermioninu zbierku elixírov s 5 fľaštičkami elixírov a kúzelnými prísadami (žiabrovka, Felix Felicis „tekuté šťastie“ a všehodžús) či denník Toma Riddla, Zlatú strelu a školský šál. Uff, je toho naozaj dosť. Cena? Za tento veľký zberateľský set Harry Potter zaplatíte 249,99 €.

4. LEGO Star Wars Helma Dartha Vadera (75304)

V redakcii sme si obľúbili aj helmy zo série Star Wars. Ich cena je prijateľná a vyzerajú nádherne. Máme už takmer všetky, no jedna z nich poriadne vyniká – je to Helma Dartha Vadera. Z 834 dielikov vyskladáte špičkový model helmy z kultového filmu Star Wars, ktorý vynikne v akomkoľvek priestore.

Skladanie vás bude baviť, výsledok totiž získate pomerne rýchlo. Závisí od vašich zručností, ale jedno popoludnie vám určite postačí. Všimnite si pri skladaní množstvo farebných dielikov vo vnútri, aj keď finálna podoba helmy je čierna. Keď sme hovorili o prijateľnej cene, tak uznajte, že 72,99 € za takýto Star Wars úlet je dobrá ponuka. Ale pozor, možno ako my v redakcii, nezostanete len pri jednej helme 🙂

5. LEGO Art Mapa sveta (31203)

Ak si chcete s celou rodinou zaobstarať niečo, kde sa odreagujete celé hodiny a niekoľko dní, tak odpoveď je LEGO Art Mapa Sveta. Väčší počet dielikov aktuálne v žiadnej LEGO stavebnici nenájdete, 11 695 je presné číslo, ktoré obsahuje pomerne veľká krabica tohto setu. A rozmery? 104 x 65 centimetrov. Je to jednoducho obrovský kus, ktorý budete skladať postupne.

Najlepšie na tomto sete je, že je len na vás, ako si vyfarbíte jednotlivé kontinenty, alebo dokonca miesta, kde ste už boli. Dá sa povedať, že každý si vytvorí mapu sveta podľa seba, aj to je obrovská výhoda tohto setu, ktorý môže byť všade úplne iný. Dokonca si počas stavania môžete vypočuť originálny LEGO podcast. Táto zábavka vás výjde na 249,99 €.

6. LEGO Titanic (10294)

A poďme na druhý extrém. Síce Mapa sveta je, čo sa týka počtu dielikov najväčším LEGO setom, za pomyslenú najväčšiu stavebnicu sa v súčasnosti považuje novinka modelu lode Titanic. Ten sa skladá až z 9 090 dielikov a zaplatíte za ňu, sadnite si, 629,99 €! Áno, toto je pravá stavebnica pre dospelých, nad ktorou strávite hodiny, no ešte dlhšie sa podľa nás budete na ňu pozerať, keď si ju vystavíte.

Zdroj | LEGO

Loď má aj extrémnu dĺžku až 1,35 metra a viete ju rozložiť na 3 časti. Vidíte tak do útrob legendy, do motorovej časti ako aj do kajút. Dokonca si k lodi postavíte vlastný stojan s nápisom TITANIC, aby jej vystavenie bolo dokonalé.

Pozrite si

ROZHOVOR: Julia Goldin – klavír z kociek LEGO mám položený na skutočnom klavíri

7. LEGO Creator Kytička (10280)

Kvety urobia radosť každému. Tie z kociek LEGO navyše nikdy nezvädnú. Tiež si myslíte, že toto je poriadny úlet? Pozrite sa ako vyzerá LEGO Creator Kytica zo 756 dielikov? Úprimne, v redakcii by nás nikdy nenapadlo z kociek LEGO vytvoriť kvety, no aj táto stavebnica nás presvedčila, že svet LEGO je neobmedzený. Vytvoriť sa dá čokoľvek a takáto kytica sa nám vlastne veľmi páči, keďže vydrží dlho a starostlivosť o takéto kvety je minimálna. Cena tejto stavebnice je 50,99 €.

BONUS LEGO Ideas Fender Stratocaster (21329)

Ak nás pravidelne sledujete, už tušíte, že ako bonusový tip na stavebnicu LEGO nemôžeme dať nič iné ako novinku Fender Stratocaster, ktorý si kúpite za 99,99 €. Prečo? Lebo sme na túto stavebnicu pyšní, je totiž vytvorená podľa slováka Tomáša Letenaya. S Tomášom sme sa o tom, ako vznikla táto stavebnica, ale aj o nadšení zo stavebnice LEGO rozprávali aj v našom audio/video podcaste TECHTALKS.

Tešíme sa z úspechá tohto mladého talentu. Gitara je nádherná a tento set by mal mať podľa nás vo svojej zbierke každý nadšenec stavebnice LEGO. Z 1 047 dielikov si viete vytvoriť originálnu gitaru Fender Stratocaster dokonca v červenej alebo čiernej verzii. Vydaril sa i stojan či zosilňovač 65 Princeton Reverb.

Pozrite si

Tomáš Letenay – Navrhol gitaru z kociek LEGO, ktorú si môžeš kúpiť | TECHTALKS

Veríme, že ste si s nami zasnívali a možno si aj niektorú zo stavebníc, ktoré sme pre vás vytypovali, vybrali. Užite si skladanie, tak ako si ho užívame v redakcii aj my. Skladanie je relax, doprajte si ho.