Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aká streamovacia služba ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze?

Aká streamovacia služba ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze?
Zdroj | Reuters / Brendan McDermid
Michal Spiegel
Aká streamovacia služba ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze?
Zdroj | Reuters / Brendan McDermid
Zdroj | Reuters / Brendan McDermid

Na Slovensku pribúdajú nové streamovacie služby pomaly každých pár mesiacov. Ktoré z nich ponúkajú najlepšiu hodnotu za peniaze?

V súčasnosti na Slovensku existuje päť veľkých streamovacích služieb – Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, HBO Max a Netflix. Americká štúdia na portáli Self Financial, na ktorú upozornil portál Fontech prišla so zaujímavými zisteniami.

Pozrite si

Ako na Disney+? Všetko, čo potrebujete vedieť od začiatku až do konca

Kvalita nad kvantitou

Keď sa pozrieme na kvalitu, podľa štúdie nájdeme celkovo najlepšie hodnotený obsah na službe Apple TV+, kde je priemer na hodnotiacej stránke IMDb za posledné dva roky 7,08/10. Na druhej strane, Apple TV+ má najmenšiu knižnicu filmov a seriálov zo všetkých menovaných streamovacích služieb.

Zdroj | Self

4K Ultra HD obsahu má zase najviac Netflix. Rovnako platí, že Netflix má aj najväčší počet kvalitného obsahu, no kvôli obrovskej knižnici je vyvážený aj veľkým počtom podpriemerne hodnoteného obsahu. HBO Max má najlepší pomer cena/kvalita, keďže ponúka veľké množstvo dobre hodnotených filmov a seriálov v prepočte na 1 dolár predplatného.

Na Slovensku najnovšia služba sa podľa prieskumu môže pochváliť bohatým obsahom vhodným pre rodiny (rozprávky, rodinné filmy).

Zdroj | Self

Zo štúdie vychádza, že Netflix naďalej kraľuje streamovacím službám počtom predplatiteľov ako aj kvantitou obsahu. Nasleduje HBO Max, ktorý ponúka veľké množstvo kvalitného obsahu v pomere k cene predplatného. Celková kvalita knižnice je najvyššia pri Apple TV+, no zároveň je knižnica najmenšia. Pre rodiny s deťmi je zase najvhodnejšia služba Disney+.

Samozrejme uvedené čísla je nutné brať s rezervou, keďže časť obsahu, ktorý je dostupný v USA, nemusí byť dostupný na slovenských verziách streamovacích služieb.

V rámci štúdie vyšla celkom dobre aj služba Hulu, ktorá však na Slovensku nie je podporovaná, no časť z jej obsahu nájdete napríklad na HBO Max. Amazon Prime Video zase patrí skôr k slabším službám a to platí dvojnásobne na Slovensku, kde nepribúda tak často nový obsah a väčšine predplatiteľov môže prekážať, že nie je lokalizovaný.

Pozrite si

Všetko o HBO Max – od aktivácie až po deaktiváciu streamu za 4,66 € mesačne!

Vojna streamov

Tento rok bude pre streamovacie služby kľúčový, keďže ich je na globálnom trhu relatívne veľa a budú musieť bojovať o zákazníka, ktorý nebude mať peniaze si ich všetky predplácať. Najväčšie očakávania sú od Netflixu, ktorý za posledné obdobie niekoľkokrát zvyšoval ceny, no zároveň rozširoval obsah. Najnovšie môže zamiešať kartami chystaným lacnejším predplatným, do ktorého budú zaintegrované aj reklamy, prípadne herným obsahom, ktorý má začať pribúdať v rámci projektu Netflix Games.

Ako ste na tom vy? Ktoré služby si predplácate, ktoré sú vaše obľúbené a prečo? Podeľte sa s nami v komentároch.