Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aká bola TECHBOX ZÓNA s Peugeot 308 SW HYBRID na výstave AVK 2022?

Aká bola TECHBOX ZÓNA s Peugeot 308 SW HYBRID na výstave AVK 2022?
TECHBOX
Aká bola TECHBOX ZÓNA s Peugeot 308 SW HYBRID na výstave AVK 2022?

Víkend od 23. do 25. septembra 2022 ožil výstavou Audio Video Kino. Naša redakcia tu nechýbala, ukázali sme vám špičkový plug-in hybrid Peugeot 308 SW HYBRID a 10 TECH gadgetov.

Ako bolo? Čo vás zaujímalo najviac? Pozrite si naše dojmy z TECHBOX ZÓNY, ktorá bola súčasťou výstavy počas 3 dní.

Ak ste nás sledovali na Instagrame, tak už určite viete, že to na výstave žilo. Počas 3 dní sa tu bolo pozrieť okolo tisíc návštevníkov, ktorí neobišli ani plug-in hybridnú novinku Peugeot 308 SW HYBRID pred hotelom NH Bratislava Gate One či našu TECHBOX ZÓNU, ktorú ste mohli navštíviť na 6. poschodí v izbe číslo 603.

Obsah pokračuje pod reklamou

Sme radi, že sme vám mohli ukázať práve nový Peugeot 308 SW HYBRID. V redakcii sme mali niekoľko verzií 308-čky a jednoznačne sme sa zhodli, že tento Peugeot sa mimoriadne vydaril. Luxusný interiér ste si pochvaľovali aj na mieste, jednoducho kvalitné materiály či špičkový infotainment s rýchlymi reakciami a detailným rozlíšením dotykovej obrazovky nebolo možné prehliadnuť a nepochváliť.

Náš Roman, ale i ostatní z tímu TECHBOX vám radi predviedli aj to, ako Peugeot geniálne vyriešil rýchle voľby pre vybrané funkcie automobilu. Spoznali ste tak programovateľné ovládače i-toggles, ktoré umožňujú nastaviť si na dosah ruky vodiča a spolujazdca prakticky akúkoľvek funkciu auta. Nejde však len o vybrané funkcionality ako napríklad prístup k asistenčným systémom alebo navigácii.

Pri plug-in hybride je dobré mať prehľad aj o toku energie priamo na hlavnom 10″ HD displeji, avšak ešte lepšie je nastaviť si v rámci i-toggles presné hodnoty klimatizácie, tak ako to máte radi. Ak obľubujete na strane vodiča teplotu trebárs 22 stupňov, rovno si vytvoríte takýto ovládač i-toggles na dotykovej ploche pod hlavným displejom.

Veľmi kladne ste sa vyjadrovali k dizajnu modelu, Peugoet 308 SW HYBRID sa vám jednoznačne páčil. Mnohí ste tak spoznali aj nové logo automobilky po prvýkrát. Opäť s mimoriadne kladným hodnotením. Cena modelu na úrovni 44-tisíc eur vás síce zaskočila, no keď sme sa rozprávali o tom, čo všetko v aute dostanete, zhodli sme sa, že je adekvátna. Prečo? Okrem mimoriadneho komfortu a množstvu technológií, vrátane moderných asistenčných systémov, totiž nechýba ani plug-in hybridná technológia pohonu.

Peugeot 308 SW HYBRID má vlastnú batériu, môžete ho nabíjať a v čisto elektrickom režime dokáže prejsť na jedno nabitie až 60 kilometrov (WLTP). Naša prax ukázala, že hodnoty sú dosiahnuteľné, aj keď my sme reálne v mestskej premávke atakovali skôr hranicu 50 km. Výhodou je, že ak bývate napríklad v satelite väčšieho mesta, cez týždeň kľudne viete Peugeot 308 používať ako elektromobil a pri víkendovej jazde trebárs na chatu sa môžete spoľahnúť na výkonný benzínový motor.

Schválne sme vám pri rozhovoroch neprezradili, akú má batéria kapacitu. Totiž, to bola naša najčastejšia otázka v malých súťažiach. Keď ste boli pri aute viacerí, nechali sme vás tipovať, akú kapacitu má vstavaná batéria. Ten kto uhádol presne (aj takí ste boli), resp. bol najbližšie hodnote 12,4 kWh, si od nás odniesol model autíčka Peugeot 308. A keďže sme boli súčasťou výstavy Audio Video Kino 2022, boli ste zvedaví aj na prémiový audio systém Focal Hi-Fi. Ten vás taktiež príjemne prekvapil. No my sme vedeli, že hrá výborne.

Poďme sa spoločne pozrieť aj do izby s číslom 603, kde sme pre vás pripravili 10 TECH gadgetov. V redakcii totiž netestujeme len automobily či smartfóny, ale rukami nám prejde množstvo zaujímavých TECH hračiek, ktoré radi aj denne používame. Niektoré z nich sme vám priniesli, aby ste ich mohli naživo zažiť s nami.

Vyzerá, že sme namixovali gadgety veľmi dobre, každý z vás si našiel ten svoj. My v redakcii už vieme, že séria reproduktrov JBL s označením Partybox zaručuje vynikajúci pomer ceny a výkonu najmä pre ľudí, ktorí chcú mať kdeľkovek so sebou zvuk, ako na párty. V prípade modelu JBL Partybox Encore ste ocenili najmä minimalistické rozmery, kvalitu zvuku, ale aj odolnosť voči striekajúcej vode či svetelné efekty. Čerešničkou na torte je štýlový bezdrôtový mikrofón.

Obsah pokračuje pod reklamou

JBL malo v našej TECHBOX ZÓNE viacero zaujímavých modelov. Vyskúšať ste si mohli aj dvojicu slúchadiel. Model do uší JBL Live PRO2 TWS dokáže prehrávať až 40 hodín verného zvuku JBL Signature Sound. 10 hodín ponúkajú priamo slúchadlá (8 hodín v prípade zapnutého ANC), ďalších 30 hodín získate dobitím v puzdre. Ide o naozaj bezkonkurenčnú výdrž, ktorá vám zaistí zábavu kdekoľvek sa nachádzate.

Ak si radi užívate zvuk v absolútnom pohodlí a tichu, mali ste možnosť vyskúšať si špičkové slúchadlá JBL Tour ONE. O skvelý zvuk sa stará technológia JBL Pro Sound, pričom sa môžete spoľahnúť na rôzne inteligentné funkcie a technológie, ako napríklad True Adaptive Noise Cancelling, vďaka ktorej slúchadlá dokonale eliminujú rušivé zvuky v reálnom čase.

Rozhodne za pozornosť stála najnovšia generácia prenosného reproduktora JBL Flip 6. Získal si vás ešte mohutnejším zvukom, pod ktorým sa podpisuje výkonnejšia zostava reproduktorov a nová generácia bezdrôtového prenosu. Nejde však iba o hardvér, celé ozvučenie a špeciálne basy ešte dodatočne dolaďuje unikátny akustický algoritmus Harman.

Absolútnym trhákom našej TECHBOX ZÓNY bol najnovší notebook s ohybným displejom Lenovo ThinkPad X1 Fold. V podstate ste mali možnosť vyskúšať si jediný kus na Slovensku ešte skôr, ako ho videla novinárska verejnosť. Nová generácia prvého skladacieho počítača na svete prišla tento rok s inovatívnym dizajnom s o 22% väčším 16-palcovým ohybným OLED displejom, v o 25% tenšom šasi a stenšími rámčekmi po celom obvode displeja. Vyzerá to tak, že ohybné displeje budú skutočne na najbližšie roky trendom.

Veľkú pozornosť pútal aj nový 4K UHD televízor Philips OLED937 so 65-palcovou uhlopriečkou a neprekonateľnou technológiou Ambilight. V tomto prípade vás podmanivé svetlo vtiahlo do deja zo všetkých štyroch strán televízora. Chápeme, že ste si to s nami užili. Model však upútal aj exkluzívnym zvukom od spoločnosti Bowers & Wilkins. Špeciálny zvukový box 5.1.2 je totiž súčasťou televízora vrátane výškového reproduktora s ikonickým dizajnom Bowers & Wilkins.

Obsah pokračuje pod reklamou

Prekvapili sme vás aj informáciou, že štýlové zariadenia na zemi s látkovým poťahom nie sú žiadne reproduktory, ale čističky vzduchu Stadler Form ROGER a ROGER Big. Tie sa okrem iného starali o čistý vzduch v TECHBOX ZÓNE, totiž obe plne vyhovujú potrebám alergikov a astmatikov. Zároveň ,majú aj certifikát na filtrovanie vírusu SARS-CoV 2 aj baktérie Escherichia coli, ktorá spôsobuje črevné ťažkosti. Aby sme si boli istí, že budú fungovať na 100%, pred výstavou sme im vymenili všetky filtre za nové.

A keď už sme na „podlahe“, o tú sa aj v TECHBOX ZÓNE staral robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, ku ktorému si viete samostatne dokúpiť aj vyprázdňovaciu stanicu Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty station. O vysýpanie sa tak dlhšie nemusíte starať, zberná nádoba pre váš robotický vysávač obsahuje totiž až 4L vysokokapacitné vrecko na prach. Dobré je, že okrem vysávania poteší tento model aj režimom mopovania, pričom v priestore sa pohybuje vďaka novej laserovej navigácii LDS. Nechýba ani aplikácia. A samozrejme, cena je veľmi priaznivá, ako aj pri ostatných produktoch značky Xiaomi.

Mnohí ste boli možno prekvapení, čo robí v našej TECHBOX ZÓNE vŕtačka. Ukázali sme vám totiž akumulátorovú vŕtačku a uťahovačku v jednom od Xiaomi – Mi Bezdrôtová Vŕtačka 12V. Vŕtačku robí jedinečnou displej, ktorý zobrazuje zvolený režim a rýchlosti manuálneho radenia, ale aj nabíjanie cez USB-C. V cene 119 € vrátane sady 24 bitov a 8 vŕtákov ide rozhodne o gadget, ktorý by nemal chýbať v domácnosti žiadneho majstra obľúbujúceho kvalitné a premyslené zariadenia. To, že Xiaomi vyrába smartfóny viete, ale vŕtačku ste určite nepoznali a sme radi, že sme vám ju mohli naživo predviesť.

A aká by to bola TECHBOX ZÓNA bez stavebnice LEGO. V redakcii skladáme radi a špeciálne pre výstavu Audio Video Kino 2022 sme postavili nádherný veľký klavír, LEGO zo série Ideas s označením 21323 Veľké Piano. Mnohí ste nám prezradili, že ste vyšli na 6. poschodie len aby ste videli tento hrajúci klavír z 3 662 dielikov. A oplatilo sa.

Detailne ste tak obdivovali 25 realistických kláves či zložitý systém kladiviek a strún. Najviac vás však fascinovalo prepojenie setu so smartfónom, kedy klavír hral sám, alebo ste si mohli obľúbené skladby zahrať sami. Okrem klavíra našu TECHBOX ZÓNU zdobil aj písací stroj či gitara, taktiež z kociek LEGO.

Samozrejme okrem TECHBOX ZÓNY bolo na výstave Audio Video Kino 2022 množstvo známych vystavovateľov nielen so špičkovou audio technikou. Vy, návštevníci výstavy, ste za najlepšiu prezentáciu ohodnotili týchto vystavovateľov: Bis Audio, Dream Audio a Platan Audio. Čo ukázali? Pozrite si v našej redakčnej galérii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vidíme sa o rok priatelia? Náš tím TECHBOX sa na vás už teraz teší, opäť si pokecáme a radi vám ukážeme novinky z našej redakčnej kuchyne. Veľká vďaka patrí okrem vás aj našim partnerom, ktorých produkty či automobil sme vám tento rok ukázali.