Reklama

Aj spoločnosť Intel zaznamenala najväčšiu stratu za posledné roky

Zdroj | unsplash/Slejven Djurakovic
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Slejven Djurakovic
Zdroj | unsplash/Slejven Djurakovic

Štvrtý kvartál roka 2022 bol zrejme ťažký pre každú veľkú spoločnosť. Nielenže klesali predaje smartfónov, ale aj spoločnosť Intel zaznamenala pomerne žalostné finančné výsledky.

Tržby spoločnosti za štvrťrok klesali postupne aj medziročne, a tak stratila 700 miliónov dolárov, pretože jej marže klesli na viacročné minimum. Aj keď spoločnosť zostala v roku 2022 zisková, uviedla, že jej zisky v tomto štvrťroku ešte klesnú, pretože jej zákazníci budú znižovať svoje zásoby.

Tržby spoločnosti Intel za posledný štvrťrok 2022 klesli na 14 miliárd dolárov, čo je o 32 % menej ako v rovnakom štvrťroku predošlého roka. Hrubá marža spoločnosti klesla na 39,2 % z 53,6 %. Je to najnižšia hrubá marža, ktorú Intel vykázal za posledné roky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť tiež v štvrťroku stratila 664 miliónov dolárov, čo je takmer najväčšia štvrťročná strata spoločnosti vôbec. Tržby Intelu v celom roku 2022 dosiahli 63,1 miliardy dolárov, teda medziročný pokles je o 20 % a hrubá marža klesla na 42,6 %. Čistý príjem sa prepadol na 8 miliárd dolárov.

Pozrite si

Trh so smartfónmi sa prepadáva, nepomohli ani sviatky

Spoločnosť tiež tvrdí, že musela upraviť svoje prevádzkové náklady, prehodnotiť svoj plán a dokonca znížiť počet zamestnancov. V roku 2023 budú pokračovať v riešení krátkodobých výziev a zároveň sa snažiť splniť ich dlhodobé záväzky.

Intel obviňuje nižšie príjmy zo slabého dopytu po počítačoch v oblasti spotrebiteľov a vzdelávania. Spoločnosť nespomenula, či musela v štvrťroku predávať určité produkty s obrovskými zľavami, hoci predaj klientskych procesorov a čipových súprav medziročne klesol o 36 %.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.