Reklama

Hráči vo veľkom pomáhajú Ukrajine, vyzbierali ohromných 144 miliónov dolárov

Zdroj | Erik Mclean
Michal Sobek
Zdroj | Erik Mclean
Zdroj | Erik Mclean

Spoločnosť Epic Games oznámila, že s pomocou Microsoftu a hry Fortnite vyzbierala viac ako 144 miliónov dolárov. Peniaze poputujú tým, ktorých najviac zasiala ruská invázia na Ukrajine.

Pozrite si

Objednávate si jedlo? Dajte si pozor, aby ste nedopadli ako ruská tajná služba

Epic Games už minulý mesiac deklaroval, že počas dvojtýždňového obdobia, od 20. marca do 3. apríla 2022, daruje všetky výnosy získané z hry Fortnite na pomoc na Ukrajine a tento sľub aj dodržal.

To zahŕňalo všetky in-app nákupy v hre Fortnite, vrátane predplatného, kozmetických balíčkov a ďalších. Ku Epic Games sa pridaj aj Microsoft, ktorý tiež pridal čisté výnosy z predaja Fortnite v obchode Microsoft Store počas toho istého časového obdobia.

A výsledok? Viac ako 144 miliónov dolárov. Aspoň ohľadom tohto šľachetného činu máme predstavu o tom, aké množstvo peňazí sa pohybuje v hre Fortnite a o koľko peňazí musel Epic Games prísť kvôli súdnemu sporu so spoločnosťou Apple, kedy Fortnite doslova zmizol z App Store.

Epic Games vyzbierala peniaze pre Unicef, Direct Relief, World Central Kitchen, World Food Program a UNHCR. Je to ale tiež posledná z mnohých snáh o získanie peňazí v prospech Ukrajiny.

Pozrite si

Ako pomôcť ľuďom z Ukrajiny? Ponúknuť môžete ubytovanie, aj dobrovoľníctvo

Epic Games je jednou z niekoľkých herných spoločností, ktoré buď prostredníctvom priameho financovania alebo stiahnutím sa z ruských trhov vyjadrili podporu Ukrajine.

Okrem neho nedávno oznámili svoje rozhodnutie ukončiť činnosť v Rusku a Bielorusku aj spoločnosti ako Microsoft, Sony, Nintendo, CD Projekt Red, Ubisoft, EA a mnohí ďalší.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.