Reklama

Aj Čína má hyperšportové elektromobily, tancujúce BYD dá stovku pod 2 sekundy

Zdroj | BYD
Michal Sobek
Zdroj | BYD
Zdroj | BYD

Čína nespí a produkuje výkonné elektromobily. Dôkazom toho je aj spoločnosť BYD, ktorá pod svojou luxusnou podznačnou Yangwang, predstavila model U9. Je postavené na novej platforme a je šialene rýchle.

Navonok bol hlavnou hviezdou autosalónu v Šanghaji model BYD Yangwang U9, ale v skutočnosti to bol inteligentný riadiaci systém v ňom. Vozidlo môže v podstate tancovať, upravovať výšku a dokonca skákať zo zeme.

Superšportový elektromobil debutuje s novou platformou e⁴ BYD, ktorá obsahuje systém ovládania karosérie vozidla DiSus. Výrobcovia ho označujú za najpokročilejší v globálnom priemysle, čo umožňuje autu pohybovať sa hore a dole.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový systém DiSus je vybavený množstvom technológií snímania s fúziou pokročilej hlbokej inteligencie, ktorá nielenže zvyšuje vnímanie, ale kombinuje aj systematický prístup k vertikálnemu pohybu.

Systém DiSus je rozdelený do troch rôznych kategórií. DiSus-C upravuje tlmenie ovládaním solenoidového ventilu tlmiča, čím umožňuje výrazné zlepšenie jazdného komfortu. DiSus-A, podobne ako tradičné vzduchové odpruženie, ponúka nastavenia až do 150 mm. DiSus-P riadi prívod oleja do tlmiča, ventil nastavenia tlmenia a ventil nastavenia tuhosti, aby sa dosiahlo dynamické nastavenie ovládania karosérie.

Keď je BYD Yangwang U9 v prudkom zrýchľovaní a spomaľovaní alebo v zákrutách vo vysokej rýchlosti, DiSus-P môže poskytnúť okamžité zvýšenie tuhosti o 200 % na dosiahnutie lepšej ovládateľnosti. Systém DiSus sa testoval viac ako 30 mesiacov s 10 miliónmi najazdených kilometrov. Niektoré modely sú pripravené prijímať nové funkcie prostredníctvom bezdrôtovej aktualizácie.

Pripravovaný elektromobil BYD Yangwang U9 má štyri motory s kombinovaným výkonom nad 1 000 koní a na stovku zrýchľuje za 2 sekundy, čím pokorí aj Teslu Model S Plaid. Dojazd by mal byť úctyhodných 700 km. Cena modelu BYD Yangwang U9 začína na cene okolo 150 000 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.