Reklama

Acer vyplnil dieru na trhu, predstavil úplne prvý 17,3“ Chromebook

Zdroj | Acer
Stanislav Vinc
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Chromebooky sa po 10 rokoch od svojho uvedenia na trh dočkajú už aj modelu so 17,3“ displejom. Toto prvenstvo si vezme Acer Chromebook 317, ku ktorému sa pridávajú aj nové konvertibilné a pracovné modely so zaujímavou výbavou.

Chromebooky boli vo svojich začiatkoch vhodné v podstate iba na prehliadanie internetu a sledovanie videí, pričom najväčšiu obľubu si našli medzi študentmi, ktorí okrem týchto funkcionalít ocenili aj ich nízke ceny. Dnes to už ale vďaka postupnému vývoju operačného systému Chrome OS neplatí a Chromebooky ulahodia aj náročnejším používateľom.

Práve pre tých je minimálne vďaka svojej veľkosti určený nový Acer Chromebook 317 (CB317-1H) vybavený 17,3“ Full HD displejom s antireflexným povrchom a tenkými rámčekmi, ktorý bude dostupný aj v dotykovej verzii.

Zdroj | Acer

Acer pri tomto modeli vyzdvihuje aj prémiovú klávesnicu s voliteľným podsvietením, ktorej súčasťou môže byť vďaka veľkosti notebooku aj numerický blok. V okolí klávesnice sú umiestnené aj hlasné reproduktory smerujúce nahor, ktoré majú spolu s webkamerou zabezpečiť bezproblémové videohovory.

Aj keď sa v kategórii Chromebookov dnes už pomerne bežne vyskytujú aj vyššie procesory Intel Core, Acer tentokrát stavil na nižšiu triedu v podobe procesorov Intel Celeron. Po stránke konektivity Chromebook 317 ponúkne aj Wi-Fi 6 (Gig+) modem, dvojicu portov USB-C portov vo verzii 3.2, plnohodnotné USB-A a čítačku microSD kariet.

Na jedno nabitie má novinka vydržať zhruba 10 hodín aktívneho používania. Do predaja Chromebook 317 dorazí v priebehu júna s cenou od 399 eur.

Výkonnejší hardvér ponúknu nové modely Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) a Chromebook Enterprise Spin 713, ktoré disponujú certifikáciou Intel Evo. Poháňať ich bude 11. generácia procesorov Intel Core i7 a chýbať im nebude ani podpora Thunderbolt 4 pripojenia cez dvojicu USB-C portov.

Zdroj | Acer

Ako to už vypovedá z jeho názvu, duo s označením 713 ponúkne 13,5“ displeje s rozlíšením 2 256 x 1 504 pixelov, ktoré ponúknu oproti klasickým obrazovkám viac vertikálneho priestoru. Tento hardvér Acer uložil do šasi s hmotnosťou 1,37 kilogramu a hrúbkou 16,9 milimetra, ktoré disponuje aj vojenskou certifikáciou MIL-STD 810H podpisujúcou sa pod jeho odolnosť voči extrémnym teplotám či nárazom.

Na jedno nabitie by mala nová dvojica vydržať zhruba 10 hodín, pričom na štyri hodiny používania im bude stačiť 30 minút strávených na nabíjačke. Súčasťou šasi bude aj voliteľná čítačka odtlačkov prstov, ktorú je možné použiť na prihlásenie sa do systému. Nové duo dorazí do predaja v priebehu júna s cenou od 769 eur.

Zlatú strednú cestu medzi vyššie spomínanými modelmi ponúknu novinky Acer Chromebook 514 a Chromebook Enterprise 514 ponúkajúce prakticky rovnakú výbavu, ako Spin 713, avšak s 14“ displejmi. Za pozornosť v ich prípade stojí sklenený touchpad pokrytý odolným sklom Gorilla Glass známym najmä zo sveta smartfónov. Do predaja dorazia v priebehu augusta s cenou od 549 eur.

Zdroj | Acer

Primárne pre študentov bude napokon určený Acer Chromebook 314. Svoju cieľovku má zaujať hmotnosťou 1,5 kilogramu a až 15-hodinovou výdržou batérie, za ktorú môže najmä použitý mobilný procesor MediaTek MT8183. Do predaja dorazí v priebehu augusta s cenou od 329 eur.

Zdroj | Acer
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.