Reklama

Acer Switch 5 a Switch 3 - výkonné novinky z radu 2-in-1

Zdroj | Acer
Imrich Maťo
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Na tohtoročnej tradičnej konferencii next@acer v New Yorku taiwanský výrobca ukázal aj nové zariadenia z radu Acer 2-in-1. Acer Switch 5 a Switch 3 sú výkonné a pritom tiché.

Na dotykovom displeji oboch nových notebookov s OS Windows 10 je možné pomocou aktívneho pera Acer Active Pen kresliť skice, písať poznámky, alebo vďaka Windows Ink robiť anotácie v dokumentoch či fotografiách.

Pozrite si

Acer predstavil nové herné notebooky radu Predator, majú obrí touchpad

Zdroj | Acer

Switch 5 vychádza z inovácií predchodcu Switch Alpha 12. Má teda pasívne chladenie Acer LiquidLoop, patentovaný automaticky zaťahovací výsuvný stojan atď. Nechýba ani čítačka odtlačkov či podpora funkcie Window Hello.

Pozrite si

Konvertibilný notebook Acer TravelMate Spin B1 je určený do škôl i na cesty

Switch 5 je prvým zariadením 2-in-1 od Aceru osadeným siedmou generáciou procesorov Intel Core i7 a i5. Tieto úsporné procesory sa veľkou mierou podieľajú na výdrži batérie do 10,5 hodiny. Switch 5 má 12-palcový širokoúhly FHD+ displej technológie IPS s rozlíšením 2 160 x 1 440 px.

Zdroj | Acer

Switch 3 je prezentovaný ako ideálny nástroj pre študentov a rodiny, prinášajúci flexibilitu v prípade nižšieho rozpočtu. Zariadenie využíva procesory Intel Pentium a Intel Celeron, ktoré mu poskytujú 8-hodinovú výdrž batérie.

Zdroj | Acer

Zobrazovacím panelom je 12,2-palcový IPS displej s Full HD 1 920 x 1 200 px rozlíšením a širokými pozorovacími uhlami 178°. Oba modely sú dodávané s pripojiteľnou klávesnicou, ktorá sa zasúva do tabletovej časti, pričom Switch 5 ju má podsvietenú.

Zdroj | Acer

Switch 5 má 256 GB alebo 512 GB PCIe SSD a 8 GB LPDDR3 SDRAMi. Switch 3 má 32 GB, 64 GB alebo 128 GB eMMC úložisko a 4 GB paměti LPDDR3 SDRAM4. Oba modely disponujú microSDXC slotom a oba sú vybavené reverzibilným USB 3.1 typ C portom. U oboch je tiež port USB 3.1 typ A a Bluetooth 4.0.

Pozrite si

Acer Chromebook Spin 11 – prívetivý notebook do školy

Firemný používatelia si k Switch 5 môžu zakúpiť dokovaciu stanicu Acer USB Type-C Dock, ktorý je vybavený portami DisplayPort, HDMI, 2x USB 3.1 typ C a 3x USB typ A.

Zdroj | Acer

Obe novinky prídu na trh v priebehu júla 2017. Switch 5 bude predávaný od 1 099 € a Switch 3 v cenách od 499 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.