Reklama

Acer Swift Edge je nielen sexi, ale aj výkonný. Vrcholom je OLED displej

Zdroj | Acer
Michal Sobek
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Ani spoločnosť Acer nezabudla sa veľtrh CES v Las Vegas, kde predstavila niekoľko zaujímavých produktov. Asi tým najväčším prekvapením je Swift Edge, ktorý má potenciál stať sa univerzálnym notebookom na všetko.

Ako uvádza samotný výrobca, tak Swift Edge vznikol s dôrazom na produktivitu, kreativitu a bezpečnosť. Na prvý pohľad môže jemne pripomínať najnovší MacBook Pro. Hrúbka v zavretom stave je len 12,95 mm a hmotnosť 1,17 kg. V zapínacom tlačidle je integrovaná čítačka odtlačkov prstov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nenájdeme tu však hliník, ale špeciálnu zliatinu, ktorá je oproti nemu dvakrát odolnejšia. Benefit je aj v tom, že je oproti hliníku aj o 20 % ľahšia. Môže byť vo farbe Olivine Black alebo Flax White. V oboch prípadoch notebook pôsobí skutočne elegantne.

Model jednoznačne boduje svojim displejom. Ide o 16-palcový OLED panel so 4K rozlíšením, pomerom strán 16:10 a maximálnym jasom na úrovni 500 nitov. Zároveň má 100-percentné pokrytie gamutu DCI-P3.

Displej je profesionálne kalibrovaný a certifikovaný tak, aby vyvažoval obmedzenie modrého svetla a zachovanie vyššej kvality farieb, čím sa minimalizuje potenciálna únava očí. Tenké rámčeky zabezpečili to, že displej zaberá až 92 % prednej plochy.

Zdroj | Acer

V hornom rámčeku sa nachádza Full HD webkamera, ktorá je doplnená o technológiu TNR, teda časovú redukciu šumu. To by malo prispieť k ešte lepšiemu obrazu. Umelá inteligencia technológie Acer PurefiedVoice vie potlačiť okolité ruchy pri videohovoroch.

Notebook Swift Edge sa pýši zabezpečeným jadrom a patrí tak medzi tie najbezpečnejšie zariadenia s operačným systémom Windows 11. Vďačí za to procesoru AMD Ryzen Pro, ale aj bezpečnostnému procesoru Microsoft Pluton.

Zdroj | Acer

Klávesnice je samozrejme podsvietená, ale chýba jej numerická časť. Poteší však pomerne veľký touchpad. Notebooku nechýba najnovšie Wi-Fi 6E, pričom konektorová výbava zahrňuje audio konektor, dvojicu USB-A konektorov, dvojicu USB-C 4 konektorov a HDMI štandardu 2.1.

Spoločnosť Acer ceny zatiaľ nezverejnila, ako ani dostupnosť na našom trhu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.