Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer dopĺňa svoje herné portfólio o doteraz najvýkonnejší desktop

Acer dopĺňa svoje herné portfólio o doteraz najvýkonnejší desktop
Viktor Šmidák
Acer dopĺňa svoje herné portfólio o doteraz najvýkonnejší desktop

Acer na IFA 2017 predstavil mnoho noviniek, o ktorých vás informujeme i v rýchlych správach. Novým herným počítačom a monitoru ale venujeme celý článok.

Spoločnosť Acer opisuje nový počítač Predator Orion 9000 ako najvýkonnejší PC, ktorý zatiaľ spoločnosť vyrobila. Zvonku ho zdobí RGB podsvietenie s priehľadnou bočnou stranou, vnútri sa nachádza poriadne výkonný hardvér.

Novinka v sebe skrýva 18-jadrový procesor (36 vlákien) Intel Core i9 Extreme Edition, ktorý dopĺňa 128 GB štvor-kanálovej pamäte DDR4. O grafickú stránku sa môžu postarať až 4 grafické karty AMD Radeon RX Vega. Dostupná je aj alternatíva s dvoma kartami NVIDIA GeForce GTX 1080Ti v režime SLI.

Pozrite si

Čo nás čaká na berlínskej výstave IFA 2017?

Takýto výkon však musí mať i dostatočné chladenie. O to sa stará technológia IceTunnel 2.0, ktorá využíva na chladenie kvapalinu. Celému procesu dopomáha až päť 120 mm ventilátorov.

Acer okrem počítača Predator Orion 9000 ukázal i 35-palcový monitor s tradičným pomerom strán 21:9 a rozlíšením 3 440 × 1 440. Nechýba technológia NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra a quantum dot. Predator X35 poskytne i farebný gamut pokrývajúci 90% farebného spektra, ako aj rýchlu 4ms odozvu a obnovovaciu frekvenciu 200 Hz.

Zdroj | Acer

O hernom headsete Predator Galea sme vás už rovnako informovali v rýchlych správach. Ten využíva technológiu Acer TrueHarmony 3D Soundscape, ktorá registruje pohyby hráča, a tak vie prispôsobiť zvuk v hre čo najviac skutočnosti.

Zdroj | Acer

Herná myš Predator Cestus 500 má potom RGB podsvietenie, 5 profilov pre herné nastavenia aj 8 programovateľných tlačidiel.

Zdroj | Acer

Cena za stolný počítač Predator Orion 9000 začína na 1 999 eurách, headset stojí 299,99 € a myš sa bude predávať za 89,99 €. Začiatok predaja je ohlásený na november, monitor zatiaľ bližšie detaily zverejnené nemá.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj