Reklama

Acer Chromebook 15 s hliníkovou konštrukciou a výdržou 12 hodín

Imrich Maťo

Do rodiny Chromebookov výrobcu Acer pribudol nový člen Acer Chromebook 15. Zaradil sa do línie Chromebook zariadení s najväčším displejom. K tomu ale pridáva aj niečo naviac.

Pozrite si

Acer Switch 7 Black Edition – 2-in-1 s dedikovanou grafikou a bez ventilátora

Nový Acer Chromebook 15, predstavený na výstave IFA 2017, síce nie je notebookom „do vrecka“, za to ale na 15,6-palcovom displeji poskytne viac priestoru na zobrazenie a pri Full HD rozlíšení aj jemnejší obraz. Navyše bude k dispozícii displej v dotykovej aj bezdotykovej verzii.

Pozrite si

Acer dopĺňa svoje herné portfólio o doteraz najvýkonnejší desktop

Novinka je opäť o niečo tenšia a ľahšia. Jej hliníkové telo má pri rozmeroch 378 x 256 x 18,9 mm hmotnosť 1,72 kg. Klávesnica je doplnená podsvietením, takže aj pri nedostatku vonkajšieho svetla sa vám bude dobre na nej písať.

Pozrite si

Acer Chromebook 11 – lacný notebook na cesty s 13-hodinovou výdržou

O výkon sa budú starať najnovšie procesory Intel Celeron (2-jadr.) a Intel Pentium (4-jadr.). Aj po stránke pamätí bude nový Acer Chromebook 15 vo viacerých variantoch. Pri RAM sú spomenuté hodnoty 4 GB, resp. 8 GB, vnútorné úložisko bude zabezpečovať 23 GB alebo 64 GB eMMC pamäť.

S výdržou batérie sa každý rád pochváli, nie inak je tomu aj v tomto prípade. Acer u nového Chromebook 15 deklaruje 12 hodín výdrže. O pripojenie samotného zariadenia, ako aj periférií, nemusíte mať starosť.

Pozrite si

Acer Chromebook Spin 11 – prívetivý notebook do školy

K dispozícii je bezdrôtové Intel Wireless-AC (802.11ac) s technológiou 2×2 MIMO a tiež Bluetooth 4.2. Káblovú konektivitu vyriešite cez dvojicu USB-C 3.1 portov, ktoré využijete aj na nabíjanie. Prítomné sú aj dva USB 3.0 porty a výstupný HDMI port. Čítačka SD kariet podporuje SDXC do 128 GB.

Zdroj | Acer
Pozrite si

Odolný Acer Chromebook 11 N7 vhodný najmä do učební

Hudbu z notebooku nemusíte počúvať len cez slúchadlá. Ak vám to rodičia, spolubývajúci na izbe, alebo iné aktuálne podmienky dovolia, púšťať si ju môžete cez dvojicu dohora smerovaných reproduktorov po stranách klávesnice. Nemyslíme tým však knižnicu. Tam oceníte tiché chladenie bez ventilátora.

Nové modely Acer Chromebook 15 budú v našom regióne dostupné v priebehu októbra za cenu od 499 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.