Reklama

Acer Chromebook 11 - lacný notebook na cesty s 13-hodinovou výdržou

Zdroj | Acer
Viktor Šmidák
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Taiwanská spoločnosť Acer dopĺňa rad Chromebookov s novinkou Acer Chromebook 11. Ten ponúkne odolné telo, dostatok výkonu i prívetivú cenu.

Zdroj | Acer

Ak si myslíte, že o Acer Chromebook 11 ste už počuli, máte pravdu. Spoločnosť totiž notebook s totožným názvom predstavil už na výstave IFA v roku 2014. Vtedy sa ale model nevyznačoval vyššou odolnosťou ani výkonom, vynikal iba cenou. Tohtoročný variant by mohol byť inou kávou.

Acer Chromebook 11 s modelovým označením C771 je prvým 11-palcovým Chromebookom, ktorý disponuje procesorom Intel šiestej generácie. To znamená vyššiu úsporu a efektivitu, ktorá sa odzrkadlila na proklamovanej výdrži až 13 hodín v prípade verzie bez dotykovej obrazovky.

Zdroj | Acer

Najlacnejší model príde s procesorom Intel Celeron s taktom 1,6 GHz, pre náročnejších používateľov však v septembri bude dostupný i variant s Intel Core i3 či Core i5. Okrem Intel Celeron novinka ponúkne 4 GB pamäte RAM a 32GB eMMC úložiska, ktoré môže byť rozšírené MicroSD kartou. Všetky alternatívy budú osadené 11,6-palcovým IPS panelom s rozlíšením 1366 x 768.

Pozrite si

ASUS Chromebook Flip C213 – odolný notebook za rozumnú cenu

Výrobca stavil hlavne na odolnosť, ktorú dopĺňa vojenský štandard 810G. Konštrukcia má byť schopná vydržať takmer 60-kilový náraz. Notebook by mal fungovať aj po páde, a to až z výšky 1,2 metra, nechýba ani klávesnica, ktorá zvládne nejaké to poliatie.

Zdroj | Acer

Okrem 11-palcovej uhlopriečky by používateľa v práci nemalo obmedzovať už nič. Acer Chromebook 11 skrýva jeden USB-C port, dva USB 3.0 porty aj HDMI.

Acer Chromebook 11 C771 príde na americký trh už tento mesiac za cenu 280 dolárov. Vybavenejšia verzia s dotykovým displejom začne na 330 dolároch, o výkonnejších variantoch sa výrobca zatiaľ nezmienil.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.