Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Absolútne ticho na home office? Samsung Galaxy Buds Pro sú na to ako stvorené

Absolútne ticho na home office? Samsung Galaxy Buds Pro sú na to ako stvorené
Stanislav Vinc
Absolútne ticho na home office? Samsung Galaxy Buds Pro sú na to ako stvorené

Nedávny Galaxy Unpacked so sebou okrem novej série smartfónov Galaxy S21 5G priniesol aj nový prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel Galaxy. Samsung Galaxy Buds Pro čiastočne nadväzujú na minuloročné Buds+ a fazuľky Buds Live, z ktorých si berú len to najlepšie. Netradičný dizajn je preč, štuple späť a tentokrát im už nechýba ani aktívne potláčanie hluku, vďaka čomu sa z nich stáva ideálny parťák na prácu z domu.

Kto počas posledných 11 mesiacov nepracoval z kuchyne, obývačky alebo jednej izby spolu s ďalším členom domácnosti, nech hodí kameňom. Práca z domu mu síce nebola cudzia ani pred pandémiou, no teraz, keď sa k tejto forme práce a štúdia pridali aj ďalší členovia domácnosti, nastal čas obzrieť sa po slúchadlách s aktívnym potláčaním okolitého hluku.

Práve v tom čase mi na stole pristáli nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro. Priznám sa, že som bol voči nim spočiatku skeptický. Doterajšie slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku, ktoré mi prešli rukami (či skôr ušami), mali totiž k dispozícii oveľa väčší priestor v podobe náhlavného mostu či dodatočnej konštrukcie na krku. Minuloročné slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live mi navyše v uchu takmer vôbec nesedeli, aj keď nášmu šéfovi Romanovi už áno.

Pozrite si

Samsung Galaxy Buds Live – fazuľky, ktoré hrajú nad očakávania

O tom, že sa tentokrát mýlim, ma ale nové Galaxy Buds Pro dlho presviedčať nemuseli. Hneď na prvý krát mi totiž sadli do uší perfektne a keď sa na nich následne automaticky zaplo aktívne potláčanie hluku, nuž… svojej polovičke som bol zrazu dlžný ospravedlnenie, nepočul som totiž ani jedno jej slovo a to aj bez toho, aby som si zatiaľ v slúchadlách vôbec pustil hudbu.

Tú mimochodom vykresľujú Buds Pro parádne. Iste, v kvalite zvuku ich zrejme nie je možné porovnávať s náhlavnými slúchadlami, no v kategórii štuplov patria medzi tie najlepšie, aké som mal možnosť testovať. Ak sa pýtate na kvalitu mikrofónov, nižšie už nájdete krátku zvukovú ukážku, ako vás počas (video)hovorov budú počuť ostatní.

Pri vykresľovaní zvuku ma Galaxy Buds Pro obzvlášť prekvapili pri priestorovom zvuku, kde slúchadlá kombinujú podporu formátu Dolby Atmos s technológiou Dolby Head Tracking, ktorá prispôsobuje priestorový zvuk aj podľa aktuálnej polohy vašej hlavy. Úprimne, pár krát som sa pri sledovaní seriálov strhol na zaklopanie či hlas niektorej z postáv, ktorý akoby vychádzal z môjho okolia. Táto funkcia si však vyžaduje pripojenie k Samsung prostrediu OneUI 3.1.

Keď už je reč o hovoroch, Galaxy Buds Pro ponúkajú šikovnú vychytávku, ktorá sa padne vhod na home office, ale aj mimo neho. Automaticky totiž dokážu rozpoznať, že sa práve s niekým tvárou v tvár rozprávate a po dobu detekcie rozhovoru vymenia aktívne potláčanie hluku za aktívne prepúšťanie okolitých zvukov za pomoci vonkajších mikrofónov. V tomto režime počujete okolité zvuky tak, akoby ste ani v ušiach žiadne slúchadlá nemali.

Tento režim môžete používať aj dlhodobo, nielen počas rozhovorov. Aktivujete ho dlhším podržaním prsta na dotykovej ploche, ktorú tvorí vlastne celá vonkajšia časť oboch slúchadiel. Krátke klepnutie po tejto ploche slúži na zastavenie či spustenie prehrávania hudby a prijímanie hovorov, zatiaľ čo dvojité poklepanie na prepnutie na ďalšiu pieseň.

Pozrite si

Celoživotný Apple fanúšik testuje najnovší Samsung Galaxy S21 5G

S týmto dotykovým ovládaním som žiaľ bojoval počas celej doby testovania. Nie že by nefungovalo správne, naopak, fungovalo až príliš dobre. Keď som si teda slúchadlá dával do ucha alebo v uchu naprával, často som si tým nechtiac spustil alebo zastavil hudbu. Sprievodná aplikácia pre Android vám umožní dotyky blokovať a tým tento problém čiastočne vyriešiť, potom sa však budete musieť spoľahnúť na manuálne ovládanie cez váš smartfón či hodinky.

S telefónmi Galaxy a prekvapivo aj s novšími počítačmi s operačným systémom Windows sa dokážu slúchadlá spárovať automaticky. Stačí, ak v ich okolí otvoríte ich nabíjací obal. Spárovať sa dokážu aj s ostatnými zariadeniami, v ich prípade je však potrebné navštíviť nastavenia Bluetooth pripojenia.

Slúchadlá som však bez problémov využíval aj na iPhone a MacBooku. Samsung však zatiaľ neaktualizoval svoju aplikáciu Galaxy Buds pre iOS, tá si zatiaľ rozumie iba so slúchadlami Galaxy Buds Live a Buds+. Ak si teda slúchadlá kupujete ako „Applista“, na prístup k niektorým ich detailným nastaveniam si budete musieť na chvíľu od niekoho požičať Android smartfón.

Čo sa týka samotnej konštrukcie slúchadiel ich telo by malo byť odolné voči prachu a vode do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút (IPX7). Po praktickej stránke ide iba o ich prípadnú ochranu pred dažďom, rozhodne by ste s nimi nemali cielene zamieriť do vody. Je však fajn vedieť, že sa o nich pri bežnom používaní ani v exteriéri nemusíte príliš obávať. Obávať sa vlastne príliš nemusíte ani o to, že ich len tak ľahko niekde stratíte.

Slúchadlá si totiž ako súčasť rodiny Galaxy rozumejú aj s lokalizačnou platformou SmartThings Find, do ktorej spadajú aj smartfóny, tablety, smart hodinky tejto značky a dokonca aj najnovší lokalizačný prívesok Galaxy SmartTag. V teréne ich tak budete môcť ľahko lokalizovať aj vďaka ostatným Galaxy zariadeniam v okolí a cez váš smartfón ich napríklad aj nahlas prezvoniť.

Posledným kľúčovým bodom slúchadiel napokon zostáva výdrž batérie. Tá začína pri aktívnom potláčaní hluku zhruba na 5 hodinách, po jeho vypnutí stúpa až na 8 hodín a ak si k tomu pripočítate batériu v samotnom obale slúchadiel, s aktívnym potláčaním hluku sa dostanete na úroveň 18 hodín a bez neho dokonca až na 28 hodín výdrže.

Slúchadlá je teda naozaj problém vybiť, najmä ak si vezmete do úvahy, že podporujú rýchle nabíjanie a tak im na získanie ďalšej hodiny výdrže stačí iba 5 minút na nabíjačke. Vďaka bezdrôtovému nabíjaniu ich zas kedykoľvek počas dňa stačí položiť na podložku Qi či zadnú stranu smartfónu s reverzným nabíjaním. Na pomyselné dno batérie takýmto štýlom nemusíte vlastne vôbec nikdy naraziť, vďaka priebežnému nabíjaniu mu budete neustále unikať.

Samsung Galaxy Buds Pro ponúkajú za prémiovú cenu 229 eur naozaj prémiový zvuk aj škálu funkcií, ktorú si užijete najmä v prípade, že vlastníte novší smartfón z rodiny Galaxy. Svoje čaro mimo ekosystému Samsung zariadení mierne strácajú, no ak vám nekompatibilita niektorých funkcií neprekáža, ich kúpou určite nešliapnete vedľa.

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne a bezpečne doručiť priamo až domov.