Reklama

Marshallove ostrovy budú namiesto dolára používať kryptomenu

Zdroj | Logok
Michal Biznár
Zdroj | Logok
Zdroj | Logok

Marshallove ostrovy, ktoré sa nachádzajú v Mikronézii v Tichom oceáne sú pridruženým štátom USA. Na ostrovoch platí ako mena americký dolár, no zdá sa, že doláru odzvonilo a krajina bude využívať svoju vlastnú kryptomenu.

Približne 1 250 ostrovov, ktoré tvoria Marshallové ostrovy prechádza na kryptomenu. Vláda ostrovov podpísala zmenu zákona, ktorá vytvára vlastnú kryptomenu s názvom sovereign.

https://twitter.com/MichaelJordaan/status/1000231572770082816

Pozrite si

Kryptomeny a popkultúra alebo ako Simpsonovci opäť predpovedali budúcnosť

Zákon bol podpísaný ešte 1. marca, no až teraz sa opäť o téme vo veľkom hovorí. Napriek tomu, že na ostrove žije približne 53 000 obyvateľov, miestne banky a spoločnosti poskytujúce kreditné karty budú musieť kryptomeny akceptovať. Napriek novinke by na ostrove mal naďalej ostať platný aj dolár.

“Ako krajina máme právo vydávať menu v akejkoľvek forme, či už ide o digitálnu alebo fiat formu“, vyjadril sa David Paul, pomocný minister pri prezidentovi Marshallových ostrovov.

Kryptomena Sovereign bola spustená cez počiatočnú ponuku kryptomeny a počet tokenov bude obmedzený na 24 miliónov. Predpredaj pre možných investorov začne vraj čoskoro.

Zdroj | Voice Of People Today
Pozrite si

Venezuela zverejnila detaily ohľadne svojej kryptomeny Petro

Po Venezuele sa jedná o druhú krajinu, ktorá spúšťa štátom podporovanú kryptomenu. Kým vo Venezuele sa jedná o ropou zabezpečenú kryptomenu Petro, na Marshallových ostrovoch sa bude jednať o menu Sovereign.

Petro vo Venezuele však neznamenal, že z obehu zmizla oficiálna mena bolivar. Dôvodom na vznik Petra boli americké sankcie a zlá ekonomická situácia v krajine. Americký prezident Donald Trump zákonom zakázal Američanom investovať do tejto kryptomeny.

Na území Marshallových ostrovov taktiež úplne nezmizne americký dolár a bude sa s ním dať platiť aj naďalej. Zaujímavé bude sledovať, ako sa s takouto zmenou vysporiadajú oficiálne inštitúcie a hlavne banky, ktoré doteraz skôr odmietali krypotmeny ako platidlo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.