Reklama

9 najbláznivejších robotov Boston Dynamics, ktoré naháňajú hrôzu

Zdroj | Boston Dynamics
Michal Spiegel
Zdroj | Boston Dynamics
Zdroj | Boston Dynamics

Vždy, keď sa objaví nové video od Boston Dynamics, poteším sa, no po pozretí mám zároveň strach z budúcnosti a verím, že predvádzané modely majú naprogramované tri zákony robotiky Isaaca Asimova. Tu je výber 9 najbláznivejších robotov od tejto vizionárskej spoločnosti.

Firma Boston Dynamics vznikla v roku 1992 a posledné roky nás baví a v niektorých prípadoch aj desí svojimi videami na YouTube. Firemný YouTube kanál má nahratých okolo 30 videí, no počet odberateľov presahuje jeden milión, čo je úctyhodné. Roboty od tejto firmy sú dokonca financované americkým ministerstvom obrany.

Robotické stroje od tejto firmy pôsobia tak realisticky, že si z nich zobral príklad aj jeden diel seriálu Black Mirror, kde roboty podobné psom od Boston Dynamics ovládli Zem a zabíjali ľudí.

Zdroj | Boston Dynamics
Pozrite si

Boston Dynamics má náhradu za skladníka! Je rýchlejší a nikdy sa neunaví

Toto je 9 najbláznivejších robotov z dielne tejto vizionárskej firmy:

BigDog

Už pred 10 rokmi sa objavil na YouTube prvý robot BigDog, ktorý demonštroval neuveriteľné reflexy a tiež schopnosť nespadnúť ani pri náraze či kopnutí. Robot neskôr dostal aj svoju „býčiu“ verziu.

RISE

Tentokrát išlo o menšieho robota, ktorý však disponoval unikátnou schopnosťou liezť po stenách a to aj do veľkých výšok.

Petman

Ďalším prototypom bol robot Petman, ktorý od pása dolu pripomínal končatiny reálneho človeka. Nechýbali mu dokonca tenisky. Keďže Petman poslúchal, dostal neskôr aj horné končatiny.

Pozrite si

Robotický pes od Boston Dynamics si dokáže otvoriť už aj dvere

RHex Rough

Do každého terénu bol vytvorený malý robot RHex, ktorý dostal šesť zaujímavých končatín, ktoré mu nerobili problém ani s kameňmi či s blatom.

Sand Flea

Skákajúci robot, ktorý nemá problém s niekoľkometrovými skokmi. Navyše má dve kolesá, ktoré ho dostanú všade, kam potrebuje.

Spot

Štvornohý robot, ktorý zvládne rýchlo bežať a nemá problém ani s udržaním rovnováhy. Vďaka senzorom sa dokáže robot zorientovať v akomkoľvek teréne.

Pozrite si

Boston Dynamics predstavil nového domáceho miláčika

Atlas

Najznámejší robot z dielne Boston Dynamics pripomína človeka. Robot nemá problém s chôdzou, behom, ukladaním tovaru či dokonca so saltami.

SpotMini

Jeden z najnovších prírastkov do rodiny Boston Dynamics. Ide o zmenšenú verziu štvornohého robota Spot. Robot si dokáže vytvoriť mapu okolia a jednoducho sa v ňom orientovať.

Handle

Posledný predstavený model. Robotické rameno na kolieskach. Pokiaľ sa niekedy dočkáme komerčného uvedenia na trh, skladníci si pravdepodobne budú musieť nájsť nové zamestnanie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.