8K Ultra HD telku s rozlíšením 7 680 x 4 320 px má už aj Toshiba

ZDROJ | Toshiba

Po Sharpe, Samsungu a LG s 8K Ultra HD telkou prichádza aj japonská Toshiba. Počas výstavy IFA 2018 spoločnosť predstavila svoj prvý 8K UHD televízor. Zatiaľ však ide iba o koncept a nebude sa predávať ako modely od Sharpu, Samsungu či LG. Tým ale japonská značka neskončila.

Pozrite siČo je to 8K a kedy sa udomácni v našich obývačkách?

ZDROJ | Toshiba

Nový model má mať 65 palcov, podporu Wide Color Gamut pre zobrazenie množstva farieb (1 024 odtieňov pre každú farbu) a 99% pokrytie DCI-P3. Chýbať nemá ani podpora pre Dolby Vision či ďalšie HDR štandardy ako HDR10 či logicky i HLG. HDMI 2.1 sa zas postará o pripojenie budúcich periférií. Viac informácií žiaľ výrobca neprezradil.

ZDROJ | Toshiba

Okrem 8K UHD TV ale Toshiba predstavila aj iné TV novinky. Napríklad model s kógovým označením Bazooku, ktorý má mať, podobne ako Philips OLED+ 903, v spodnej časti špičkový soundbar. O ten sa má postarať ďalší výrobca Hi-Fi, spoločnosť Onkyo. Pracovať má na operačnom systém Android TV. Ani o tomto modeli ale Toshiba toho viac neprezradila.

ZDROJ | Toshiba

Rovnako sa chystá Toshiba preraziť aj s televízorom Wall Art, ktorý má byť hrubý len 2,5 mm. S absolútnou istotou pôjde o OLED panel, ktorý nepotrebuje podsvietenie a Wall Art bude v štýle LG.

O čosi realistickejšie znie ale informácia o novýych smart TV, ktoré dostanú podporu pre Amazon Alexa. Tú by mali mať televízory naprieč celou výrobnou sériou, teda aj kúsky s Full HD rozlíšením. Televízory tak bude možné ovládať pomocou hlasu.

ZDROJ | Toshiba

Aj Amazon Alexa má byť súčasťou nového rozhrania televízorov Toshiba, Smart Lounge. Zaujímavo znie aj prepojenie Toshiby s Amazon Dash systémom. Používatelia vybraných TV si nebudú musieť dávať pozor na vybíjajúce sa batérie v diaľkovom ovládači. Televízor s podporou Amazon Dash ich objedná automaticky v prípade ich príliš nízkej kapacity.

ZDROJ | Toshiba

Medzi novinkami sa má objaviť aj 65″ model s Micro Dimming a Full Array LED podsvietením celého displeja. Má podporovať aj Dolby Vision HDR štandard.

ZDROJ | Toshiba

ZdrojToshiba

Komentáre k článku