Reklama

83. deň: Chlapík, ktorý vzlietol pomocou krídiel je „fake“

Drahomír Piok

Google sprístupnil v službe Street View fotografie Amazonky. V pohodlí domova sa tak môžete pokochať dažďovým pralesom. Facebook pridal možnosť prezerať fotografie na celej obrazovke vo vysokom rozlíšení. Rovio túži postaviť Angry Birds park, ktorý bude ekvivalentom Disneylandu. Youtube ponúkne nové možnosti úprav videa jedným kliknutím. SMS-kovanie počas chôdze spôsobuje množstvo úrazov a zbytočných nehôd.

Určite neprehliadnite:

Commodore je späť! Výkonný, ale aj poriadne drahý.

Adobe Photoshop CS6 beta zadarmo na stiahnutie

Málo miesta na disku? Seagate ponúkne 60 TB v jednom jedinom!

24-násobný zoom a 16 Mpx do vrecka od Olympusu

A nezabúdajte, že máme pre vás opäť novú súťaž! Tentoraz o odolné púzdro

Amazonka ako na dlani

Google na svojom oficiálnom blogu oznámil sprístupnenie fotografií rieky Amazonky v službe Street view. Fotografovanie začalo už minulý rok v auguste a mapuje viacero prekrásnych oblastí pod ochranou brazílskej vlády napríklad Rio Negro.

Fotografie na Facebooku

Facebook inovuje prezeranie fotografií a konečne dovolí ich prehliadanie vo vysokom rozlíšení (max 2048 x 2048 bodov) na celej obrazovke. Pre spustenie prezerania fotografií na celej obrazovke bude potrebné stlačiť symbol v pravom hornom rohu obrázku. S týmto vylepšením sa zároveň zníži aj kompresia fotografií, ktorú Facebook automaticky pri uploade vykonával.

Facebook

Dočkáme sa AngyBirds parku?

Fínska spoločnosť Rovio sa snaží z popularity fenomenálnej hry Angry Birds vyťažiť čo najviac. Veď prečo nie? Po chystanom celovečernom filme, ktorý už je mimochodom vo výrobe, chcú postaviť zábavný park v štýle Angry Birds. S najväčšou pravdepodobnosťou bude postavený v USA alebo Veľkej Británií. Okrej tejto správy pridávame menšiu novinku zo včerajška. Ak ste si stiahli najnovší diel Angry Birds Space a vlastníte mobilný telefón alebo tablet značky Samsung, exkluzívne získavate 30 levelov v tzv. Danger zone.

Angry Birds

YouTube vylepší videá

Čoskoro budete môcť jedným kliknutím automaticky upraviť vaše nahrané video k lepšiemu. Teda aspoň podľa YouTube. Nová autokorekcia má vo videu vyhľadať problém a samostatne ich upraviť. Jedná sa predovšetkým o stabilizáciu videa a farby.

Lietajúci Dán je podvod

Možno ste behom posledných dní videli video, kde „domáci kutil“ zostrojil mechanicky poháňané krídla, ktoré využívajú aj senzory z konzoly Wii. Dokonca sa mu podaril aj krátky, 100 metrový let. Využívať mal znalosti z pozorovania vtákov albatrosov. Ak ste si mysleli, že muž skutočne letel, nachytali ste sa. „Jedná sa len o počítačovú animáciu“, priznal sa v televíznej šou sám letec.

SMS-kovanie spôsobuje zranenia

Posledná štúdia Stony Brookskej Univerzity hovorí o narastajúcich prípadoch zranenia pre zahľadení do malej mobilnej obrazovky počas chôdze. Naposledy nato najviac doplatila 19-ročná mladá žena, ktorá počas písania SMS správy spadla z móla do ľadovej vody. Takže pokiaľ nechcete skončiť napríklad ako slečna vo videu (cca 15. sekunda na pravej strane), pozrite sa občas pred seba :).

Foto: Facebook, Rovio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.