72. deň: ekologická tlačiareň a Nokia najväčším výrobcom WP7

Smartfóny s OS Windows Phone rozhodne nešli na dračku, aspoň do príchodu Nokie. Zavedenému výrobcovi totiž stačil jediný štvrťrok, aby sa stal kráľom tohto segmentu trhu. Toshiba sa pochválila dvomi zaujímavými a najmä praktickými konceptmi, Dolby referenčným monitorom a Seiko GPS hodinkami.

Ráno sme sa venovali týmto témam:

Druhá generácia ultrabookov má Windows 8 a Intel Ivy Bridge!

Exkluzívny reproduktor Beatbox Portable od Dr. Dre

Orange v roku 2011: Stále najväčší, cíti však tlak konkurencie i regulácií

MSI GT780GX: Nová cestovná modla pre hráčov?

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (53.časť)

 

Nokia kráľovnou Windows Phones

O tom, že WP7 smartfóny sa nepredávajú úplne ideálne, svedčí aj úspech Nokie. Už po prvom kvartáli sa Fíni stali najväčším výrobcom s 33 % podielom. Stačilo predať 900 tisíc Lumií.

Nokia Lumia 900

Hodinky s GPS

Načo? Seiko Astron GPS Solar Watch sa raz denne pripojí na štyri GPS satelity, prostredníctvom triangulácie zistí svoju polohu a aktualizuje čas podľa aktuálneho časového pásma. Zbytočné? A navyše drahé.

Seiko GPS hodinky

Nevyhadzujte papier

Toshiba predstavila ekologickú tlačiareň s unikátnym tonerom. Ak už text či obrázky nepotrebujete, nemusíte papier vyhadzovať, stačí znova vložiť do tlačiarne a ona ho vyčistí. Ekologický prínos v praxi by bol obrovský.

Toshiba e-studio tlačiareň

Čiarové kódy prekonané?

Čiarové kódy zabezpečili v obchode nespochybniteľný prínos, možno však čoskoro budú nahradené. Toshiba vyvinula optický skener, ktorý namiesto čiarových kódov prostredníctvom kamery sníma priamo samotný tovar. Snáď ho čoskoro uvidíme v praxi.

Optický skener

Pricemania má dvojníka

Známy porovnávač cien a kvality e-shopov spustil spoluprácu s portálom Zoznam. Výsledkom je web Cenový špión, ktorý ponúka prakticky zhodnú funkcionalitu Pricemanie, ale osloví hlavne návštevníkov Zoznamu.

Logo Cenový špión

Monitor pre profi grafikov

Dolby predstavilo referenčný monitor, či skôr 40“ Full HD televízor. Podsvietenie tvorí 1 500 trojíc RGB diód, z ktorých každú jednu môžete nezávisle ovládať a dosiahnuť tak dokonalý efekt.

Dolby Reference LED TV

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, Nokia, Techbox

Komentáre k článku