Reklama

7 vlajkových smartfónov pod stromček pre tých najnáročnejších

Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Hľadáte pre seba alebo niekoho blízkeho nový smartfón pod stromček? Pokiaľ nemáte stanovený cenový strop, vyberať si môžete spomedzi tých najlepších z najlepších. Aby ste mali ten výber o niečo jednoduchší, vybrali sme pre vás 7 modelov, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť.

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Nedávno sme sa v rámci nášho seriálu Vianoce 2021 pozreli na 7 najlepších smartfónov do 499 €, ktoré dokážu prekvapiť svojou výbavou aj napriek tomu, že stoja polovicu, až tretinu oproti vlajkovým lodiam tých istých výrobcov.

Pokiaľ však nemáte stanovený pevný rozpočet, chcete si dopriať to najlepšie na trhu, prípadne si chcete okúsiť absolútne novinky vo svete technológií, aj v tomto prípade pre vás máme zopár tipov. Vybrali sme XY smartfónov určených pre tých najnáročnejších používateľov, ktorí neradi robia kompromisy.

Tzv. top-end modely vám zaručene ponúknu tie najvýkonnejšie čipsety aktuálne dostupné na trhu, ako aj skutočne kvalitné displeje, ktoré svojimi parametrami často prekonávajú to, čo ponúkajú televízory vo väčšine našich obývačiek. Okrem vysokého rozlíšenia a podpory štandardov ako Dolby Vision či HDR10+, sa môžete tešiť aj na skutočne vysoký jas a krásne farby.

Istí si tiež môžete byť aj kvalitou fotoaparátov, ktoré už dnes dokážu prekvapiť nielen cez deň, ale aj v noci. Samozrejmosťou je možnosť nahrávania videa v 4K UHD rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Hoci niektoré smartfóny zvládajú aj vyššie rozlíšenie (6K či 8K), praktických využití pre túto možnosť je pramálo.

Pozrite si

Vyberte si pod stromček fitness náramok do 50 €

Podobne ako pri tomto spomínanom rozlíšení videa, ani pri ostatných parametroch príliš nebazírujte na čo najvyšších číslach, či už je reč o počte megapixelov alebo mAh pri kapacite batérie. Vyššie čísla neznamenajú lepšie fotografie, ani lepšiu výdrž. Radšej si vopred premyslite, ktorý z týchto parametrov je pre vás najdôležitejší a pozrite sa, ako ho daný smartfón zvláda v praxi, napr. prečítaním si viacerých recenzií a pozretím niekoľkých video-testov.

Pri výbere smartfónov do nášho zoznamu sme sa sústredili najmä aktuálne vlajkové lode od renomovaných výrobcov. Keďže sme si pre tentokrát nestanovili rozpočet, v zozname nájdete aj zopár drahších kúskov. Pri každom modeli sa však oplatí prekliknúť na porovnávací portál, kde už môžete nájsť daný smartfón aj o niečo lacnejšie, ako bol pôvodne ponúkaný pri vydaní.

Apple iPhone 13 Pro (Max)

Pokiaľ ide o výbere vlajkovej lode pre fanúšika Apple zariadení, niet o čom debatovať. Aktuálnou vlajkovou loďou z tvorby kalifornského giganta je jednoznačne iPhone 13 Pro, resp. jeho väčší brat iPhone 13 Pro Max. Výber medzi týmito modelmi záleží od vašich preferencií. V oboch prípadoch sa však môžete tešiť na 120 Hz adaptívny displej, skvelú výdrž batérie a opäť o obrovský kus lepšie fotoaparáty, tentokrát aj s funkciou Cinematic.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Motorola Edge 20 Pro

Zdroj | Motorola

Motorola kedysi figurovala iba vo výberoch cenovo dostupnejších smartfónov. So sériou Edge sa však táto značka vrátila k plnohodnotným vlajkovým lodiam, ktoré si aj napriek top-end výbave zachovávajú rozumné cenovky. Príkladom toho je aj nová Motorola Edge 20 Pro vybavená 6,7“ OLED displejom s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz, čipsetom Snapdragon 870 a trojitým zadným fotoaparátom, ktorý nás svojimi kvalitami prekvapil už aj v nižšom modeli Edge 20.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

OnePlus 9 Pro

Zdroj | OnePlus

OnePlus 9 Pro je smartfónom, ktorému pri pohľade na jeho parametre zjavne nič nechýba. Zaujať tak môže 6,7“ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čipsetom Snapdragon 888, štvoritým fotoaparátom na každú príležitosť a rýchlym nabíjaním s výkonom do 65 W a bezdrôtovým nabíjaním s výkonom do 50 W. Keď si k tomu pridáte odolnosť voči vode a prachu až na úrovni IP68, čo viac si ešte môžete od tohtoročnej vlajkovej lode ešte vôbec priať?

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Realme GT 5G

Zdroj | Realme

Ide vám primárne o hrubý výkon hardvéru? V tom prípade určite neprehliadnite smartfón Realme GT, ktorý sa zubami-nechtami už od mája až doteraz držal v prvej desiatke najvýkonnejších smartfónov na trhu. Aj keď by cenovo spadal skôr do strednej triedy, pod povrchom má výkonný čipset Snapdragon 888. Prekvapiť ale dokáže aj 6,4“ AMOLED displejom a rýchlym nabíjaním s výkonom až 65 W. Jeho nižšia cena sa prejavuje až pri fotoaparátoch, ktoré sa drahším vlajkovým lodiam skrátka nevyrovnajú.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Nudia vás už klasické smartfóny? Samsung má pre vás jednu špecialitu – skladací smartfón. Nový Samsung Galaxy Z Fold3 5G je v zloženom stave v podstate bežným smartfónom. Po rozložení vám však ponúkne 7,6“ displej, ktorý má už bližšie skôr k menšiemu tabletu. S najnovšou generáciou sa navyše Galaxy Z dočkal aj podpory dotykového pera S Pen, vďaka čomu môžete vnútorný displej využiť na písanie poznámok alebo kreslenie. Viac už v našej recenzii.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Sony Xperia 1 III

Zdroj | Sony

Smartfóny Sony Xperia sú v posledných rokoch v čoraz väčšej miere poznačené technológiami ostatných divízii tejto spoločnosti, v dobrom slova zmysle. Na prednej strane vlajkovej lode Sony Xperia 1 III sa tak môžete tešiť na priam filmový 6,5“ OLED displej s rozlíšením 4K HDR doplneným o obrazový procesor X1, ako aj obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Pod trojitý zadný fotoaparát s 12 Mpx rozlíšením sa zas podpísala divízia Sony Alpha, vďaka čomu smartfónu nechýba automatické ostrenie s technológiou Real-Time Tracking a Real Time Eye AF, ToF snímač, ako ani profesionálny režim Photography PRO.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Xiaomi 11T Pro

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi má vo svojom portfóliu široké spektrum smartfónov od tých cenovo najdostupnejších, až po absolútne technologické hrany, ktoré sa však iba málokedy dostanú aj na náš trh. Aktuálne najnovšou vlajkovou loďou dostupnou oficiálne aj u nás je model Xiaomi 11T Pro, ktorý sme si mali možnosť vyskúšať naživo aj my. Jeho najväčším ťahákom je celkom prirodzene rýchle nabíjanie HyperCharge s výkonom až 120 W, no prehliadnuť by ste určite nemali ani jeho 120 Hz displej, zostavu fotoaparátov a výkonný čipset Snapdragon 888.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.