Reklama

7 nových vychytávok watchOS 7

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nový operačný systém pre Apple Watch bol predstavený koncom júna, no jeho verejná verzia je k dispozícii už takmer mesiac. WatchOS 7 priniesol niektoré zaujímavé novinky, v nasledujúcich riadkoch sa na ne pozrieme.

Monitoring spánku

Apple konečne prináša v novom OS natívnu funkciu sledovania spánku. Režim spánku si nastavíte v aplikácii Watch vo svojom iPhone. Štatistiky nájdete v appke Zdravie. Nie sú také podrobné, ako aplikácie tretích strán. Dokáže sledovať dobu spánku a konzistenciu času v posteli, čo sú dôležité ukazovatele dobrého dopočinku a nadväzuje na to ďalšími funkciami, napríklad Večierka.

Natívna aplikácia Spánok, aspoň zatiaľ, nedokáže sledovať fázy spánku ani zhodnotiť jeho kvalitu. Apple si to evidentne necháva do budúcna.

Umývanie rúk

Čisté ruky sú vizitkou civilizovaného človeka. V čase koronavírusu však môže ísť doslova o váš život, alebo vašich blízkych. Nosenie rúška a umývanie rúk sú základné piliere ochrany pred ochorením na COVID-19.

Nový watchOS prichádza na pomoc. Po spustení vody a oplachovaní rúk sa aktivuje 20-sekundový časovač. Ten dohliada na to, aby ste si stihli umyť všetky nečistoty a potenciálne vírusy z rúk.

Pre niekoho možno zbytočná funkcia, ale pravdupovediac, mne sa páči. Len výnimočne sa spustí, keď umývam pohár z kávy, ale nie je to nič, čo by ma vyrušovalo – keď sa už rozbehne odpočet, snažím sa, aby som si tie ruky umýval naozaj 20 sekúnd.

Pozrite si

8 najlepších ciferníkov pre Apple Watch

Zdieľanie ciferníkov

Pomerne zaujímavá funkcia, ktorá umožní zdieľať ciferník s vašimi známymi. Doteraz, ak sa niekomu páčil váš ciferník a komplikácie, musel si ich ručne nastaviť a doslova odkukať od vás. Teraz je to všetko oveľa pohodlnejšie.

Ako na to? Na vybranom ciferníku podržíte prst tak, ako keď si ho chcete vymeniť za iný. Vľavo dole pribudol znak zdieľania. Klepnete na Zdieľať a vyberiete v kontaktoch (+) komu ho chcete poslať. Odkaz si môžete tiež skopírovať a poslať aj cez iné služby.

Skratky

Ak využívate skratky na iPhone, poteší vás možnosť ich spúšťania cez Apple Watch. Nájdete ju medzi aplikáciami, po jej otvorení máte prístup k vašim obľúbeným skratkám.

Zdravie batérie

Po iPhonoch si už aj v Apple Watch môžete overiť v akom stave je vaša batéria. Zistíte to priamo v hodinkách: Nastavenia > Batéria > Zdravie batérie.

Odpočet v Ovládači kamery

Pomocou Apple Watch môžete ovládať fotoaparát na iPhone. S novým OS pribudol 3-sekundový časovač. Táto doba je postačujúca na to, aby ste sa pripravili na záber, napríklad, aby ste na fotografii neboli s pohľadom upretým na hodinky.

Meranie VO2 Max

VO2 Max je skutočné meranie vašej kondície a je odhadom množstva kyslíka, ktoré vaše telo prenesie do krvi. Nová funkcia prináša ďalšie zdravotné merania a informácie, ktoré môžu prispieť k celkovému prehľadu o vašom zdraví a jeho prípadnom zhoršení.

Ak ste doteraz váhali, či aktualizovať vaše Apple Watch na novú verziu, už nemusíte váhať. Pripojte ich na nabíjačku a dajte si darček v podobe WatchOS 7 aj vy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.