Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

7 najlepších stránok na sledovanie, ak máte alebo chcete mať dron

7 najlepších stránok na sledovanie, ak máte alebo chcete mať dron
Zdroj | Yuneec
Michal Spiegel
7 najlepších stránok na sledovanie, ak máte alebo chcete mať dron
Zdroj | Yuneec
Zdroj | Yuneec

Minulý týždeň sme vám priniesli tématický článok o dronoch a medzinárodnej štandardizácii. Dnes vám prinášame prehľad 7 najzaujímavejších webstránok, ktoré sa oplatí sledovať pokiaľ sa zaujímate o drony.

Väčšina dobrých stránok, ktoré píšu o dronoch, sú v angličtine. Slovenské stránky sa skôr venujú predaju dronov a služieb spojených s nimi.

Pozrite si

Drony sú hit nielen počas leta

DroneLife.com

Populárna stránka dronelife vydáva týždenne viac ako 10 článkov, ktoré sa venujú jedinej téme – drony. Okrem novinkových článkov ponúka stránka aj analýzy, informácie o reguláciách a tiež podcasty o dronoch.

Zdroj | DroneLife

Drone-Made.com

Ak vlastníte dron a chcete ho brať so sebou na cesty do zahraničia, táto stránka nesmie v rebríčku chýbať. Stránka združuje informácie o takmer každej krajine v oblasti miestnych regulácií. Nechýba svetová mapa s farebnými indikátormi, aby ste vedeli, ktoré krajiny sú benevolentnejšie voči dronom a kde platia tvrdé pravidlá. Jedinou nevýhodou je, že niektoré krajiny v zozname stále chýbajú.

Zdroj | Drone-Made

DroneRegulations.info

Podobne ako predchádzajúca stránka, aj táto ponúka mapu s reguláciami, no je ešte prehľadnejšia. Stačí kliknúť na krajinu a otvorí sa vám prehľad regulácií, užitočných linkov vrátane zákonov v danej krajine.

Zdroj | DroneRegulations

Dronestagr.am

Ako názov napovedá, ide o internetovú verziu Instagramu zameranú iba na zábery z dronov. Ak vás zaujíma výsledný efekt dronu, táto stránka ponúka rozdelenie videí a záberov podľa krajín a druhu snímok. Nechýbajú funkcie sociálnej siete, v rámci ktorej môžete videá lajkovať a komentovať.

Zdroj | Dronestagr.am
Pozrite si

Drony dostali medzinárodnú štandardizáciu

DroneWeb.cz

Jediná stránka z nášho zoznamu, ktorá je v češtine. Napriek tomu, že novinky sa tu skôr objavujú sporadicky, nájdete tu recenzie, aktuality či vysvetlenie európskej legislatívy.

Zdroj | Droneweb

MyFirstDrone.com

Jedna z najlepších a najprehľadnejších webstránok o dronoch, akú nájdete. Ako názov napovedá, nájdete tu informácie pre začínajúcich pilotov dronov. Nechýbajú recenzie na najnovšie drony a príslušenstvo a tiež blogová sekcia.

Zdroj | MyFisrtDrone

sUASNews.com

Najnovšie správy a bohatý zdroj informácií o dronoch, ktorý založili profesionálni piloti. Každý deň na túto stránku pribudne niekoľko článkov. Stránka navyše ponúka vlastnú bezpečnostnú mapu lietania s dronmi.

Zdroj | sUASNews