Reklama

6 tipov, ako si uľahčiť prvé minúty s novým Androidom

Zdroj | Sony
Marek Hudák
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Po kúpe nového telefónu sa nevyhnete základným nastaveniam, ktoré môžu byť niekedy celkom zdĺhavé a nie veľmi obľúbené. Práve preto sme pre vás pripravili 6 užitočných tipov, ako zvládnuť prvé minúty s novým Androidom ľavou-zadnou.

1. Prihlásenie pomocou účtu Google

Zvolením požadovaného systémového jazyka a pripojením sa do WiFi siete vám odporúčame zadať prihlasovacie údaje na váš účet Google, vďaka ktorému ušetríte množstvo času s personalizáciou zariadenia.

 

2. Nepodceňujte bezpečnosť

Pre tých, ktorí nepreferujú moderné zabezpečenie vzorom, systémy Android podporujú aj klasický PIN kód a mnohé novinky odomknete pomocou odtlačku prsta.

 

3. Prvotné nastavenie fotoaparátu

Nie každá aplikácia fotoaparáta je defaultne nastavená na najvyššie rozlíšenie a na vami preferovaný ukladací priestor či konkrétny priečinok. Požadovaná konfigurácia vám zaberie maximálne 5 minút.

 

4. Zakázanie nepotrebných a prebytočných aplikácií od výrobcu

Na testovanom modeli Sony Xperia XA výrobca pribalil množstvo appiek, ktoré možno ani nikdy nevyužijete. Vybrané aplikácie však úplne neodstránite, avšak aspoň ich zakážete a systém odinštaluje posledné aktualizácie.

 

5. Stiahnutie základných aplikácií

Pre nováčikov v systéme Android odporúčame porozmýšľať nad aplikáciou Clean Master alebo CCleaner. Z komunikačných Messenger, WhatsApp. Na offline čítanie jednoznačne Pocket, ktorý nájdete aj medzi našimi recenziami.

 

6. Užitočné miniaplikácie

Nakoniec vám môže uľahčiť život ešte zopár populárnych widgetov, medzi ktorými nemôže chýbať počasie a kalendár. Plochu môžete vyplniť taktiež obľúbeným hudobným prehrávačom a poznámkovým blokom.

 

Veríme, že sme vám pomohli a zároveň ušetrili zopár minút počas prvotného nastavenia. Tešíme sa aj na vaše tipy a rady v komentároch na sociálnych sieťach alebo aj priamo pod článkom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.