Pocket – čítačka pre každého aj v offline režime

ZDROJ | http://blog.lspr-education.com/

Internet je rušivé miesto, na každom rohu na nás niečo číha s úmyslom získať našu pozornosť. Jednou z možnosti ako ostať zameraný na čítaný text, poskytuje aplikácia Pocket. Pocket môžeme považovať za offline čítačku, no ani označenie ako online by nebolo nesprávne.

Hlavnou črtou je možnosť uložiť zaujímavý obsah v offline podobe do mobilného zariadenia s iOS alebo Androidom. Dostupná je aj verzia vo webovom prehliadači. Vytvorený účet je následne možné používať aj v ďalších viac než 1 500 aplikáciách, čo poskytuje všestranné využitie.

https://www.youtube.com/watch?v=Iye8hNgzmRg&feature=youtu.be

Článok môžeme dostať do aplikácie mnohými spôsobmi. Cez oficiálne rozšírenie web prehliadača, ale aj bez rozšírenia na mobilných zariadeniach cez možnosť „zdieľať“ v ponuke prehliadača, pomocou spomínaných integrovaných aplikácií a nakoniec aj ako mail na adresu add@getpocket.com.

Dizajn aplikácie je minimalistický a aj bez čítania návodov sa jednoducho zorientujeme a nájdeme čo potrebujeme. Dáta sú zobrazované formou zoznamu alebo dlaždíc. Zobrazenie samotného článku môžeme prepínať z webového do textového. Textová podoba umožňuje meniť veľkosť písma a jeho font.

Pocket-11 Pocket-13

Väčšie množstvo dát si vyžaduje určité usporiadanie či možnosť triedenia. Využiť môžeme populárny spôsob tagovania. Jednoducho k článkom pridáme tagy tzv. označenia alebo ich zaradíme do skupiny obľúbených. Následné uľahčenie je badateľné na prvý pohľad.

Pod každým článkom môžeme vidieť malý štítok, či v rohu hviezdičku označujúcu obľúbený článok. Využiteľnosť je hlavne v prípadoch ak hľadáme niečo konkrétne v časovej tiesni. Základné delenie poskytuje aj samotný Pocket. Umožňuje zobraziť všetky uložené články, tie ktoré obsahujú videá, uložené obrázky a články zdieľané od priateľov.

Aplikácia nie je zameraná len na offline prácu, no vo veľkej miere funguje aj online. Vie doporučiť zaujímavé články, no taktiež dáva možnosť pozrieť si čo zaujalo priateľov. Naskytá sa možnosť spoznať niečo nové, objaviť nový smer v obľúbenej téme.

Pocket-14 Pocket-15

Ako správna aplikácia ponuka aj širokú paletu nastavení. Od vytvoreného konta, cez nastavenia zobrazovania článkov až po sťahovanie a synchronizáciu. Základné funkcie sú dostupné v bezplatnej verzii.

Pocket-16 Pocket-12

Premium verzia je formou paušálneho platenia za čo poskytuje permanentnú dostupnosť článkov aj v prípade odstránenia z webu. Inteligentné vyhľadávania podľa tagov, autora a mnohých ďalších parametrov môže byť taktiež užitočné. Ako poslednú výhodu autori uvádzajú navrhovanie tagov umožňujúce väčšiu prehľadnosť v množstve obsahu.

TECHBOX tip redakcie

ZDROJ | Pocket

Pocket91%

Veľkosť:
21,00 MB
Platforma:
Android, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Pocket nie je revolučný, no za nulovú cenu poskytuje množstvo možností. Aplikácia je vhodná prevažne pre tých, ktorí si radi odložia článok na neskôr a prečítajú si ho v pohodlí bez rušivých elementov.

 

Komentáre k článku